Cretu ja Rikberg seljatasid klubide MM-il kolmekordse maailmameistri ({{commentsTotal}})

Gheorghe Cretu koos meeskonnaga rõõmustamas.
Gheorghe Cretu koos meeskonnaga rõõmustamas. Autor/allikas: FIVB

Poolas alanud võrkpalli klubide MM-il sepistas avavooru suurima üllatuse Eesti võrkpallikoondise peatreeneri Gheorghe Cretu ja Alar Rikbergi juhendatav Rzeszowi Asseco Resovia, võites Brasiilia klubivõrkpalli lipulaeva Sada Cruzeirot 3:2.

Sada Cruzeiro on kolmekordne klubide MM-i võitja (2013, 2015, 2016) ning brasiillasi peeti ka tänavu Kaasani Zeniti ja Lube kõrval üheks suursoosikuks. Rzeszow kaotas esimese geimi 23:25, seejärel võitis järgmised (25:18, 25:23) ja juhtis ka neljandas. Ometi mängiti lõpp maha viiendas geimis oldi kaotusseisus 11:14, aga Thibault Rossardi imelise serviseeria abil tegi Resovia pöörde ja võitis geimi 17:15 ning mängu 3:2, vahendab Delfi.

Varem peetud B-grupi mängus võitis Trentino (Itaalia) kindlalt 3:0 (19, 15, 19) Ardakani Khatamit (Iraan).

Renee Teppani tööandja Belchatowi PGE Skra hakkas südilt vastu üheks soosikuks peetavale Civitanova Cucine Lubele, kuid vandus siiski alla 1:3. Avageimi võitis Itaalia klubi 25:21, teise Skara 25:21, järgmised kuulusid siiski Lubele 25:21 ja 27:25.

Teppan pääses kolmes tagumises geimis lühikeseks perioodiks platsile, kuid kätt veel valgeks ei saanud, sest ei saanud ühtlasi ka ühtegi normaalset tõstet.

Teises A-grupi mängus sai favoriit Kaasani Zenit 2:3 kaotuse Novõi Urengoi Fakelilt.