Otepääl tehakse laskesuusatamise MK-etapi jaoks täiendavaid investeeringuid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Rahvusvaheline laskesuusaliit andis Otepääle esmakordselt laskesuusatamise maailma karika etapi korraldusõiguse. Kauaaegne Otepää võistluste peakorraldaja Aivar Nigol rääkis intervjuus ERR-ile, millele tuleb suurvõistluse eel veel tähelepanu pöörata.

"Töid on üksjagu. Õnneks on olemas Tehvandi Spordikeskuse näol tegu väga hea partneriga, kes on varasemalt uurinud, mis tingimused ja nõuded on rahvusvahelisel alaliidul, et üldse suuri rahvusvahelisi võistluseid korraldada," rääkis Nigol. "Keskusel on vaja eelkõige omada A-litsentsi ja see on õnneks Tehvandi Spordikeskusel juba olemas, aga aegajalt peab seda uuendama."

"Nüüd on meil kavas teha koostöös Tehvandi Spordikeskusega täiendavaid investeeringuid," jätkas Nigol. "Järjest rohkem toimub laskesuusa võistluseid õhtusel ajal. Selleks on keskusel plaanis parandada kõikide radade ja staadioni lasketiiru välisvalgustust. See on üks suuremaid tegevusi, sest telepildi jaoks peab olema kõik ideaalne ja ka sportlaste jaoks. Kõik, mis on lasketiirus, see peab olema ülihästi valgustatud ja samamoodi radadel."

"Lisaks sellele on tegevusi kavandatud ka lasketiirus, et seda lasketiiru ja staadionivahelist ala laiendada - see on jäänud kitsaks. Kunagi kui me 2007. aastal alustasime, siis tundus, et kõik on väga ideaalne, aga me oleme korraldanud erinevaid võistluseid ja kui vaadata ühisstarte, siis seda ala on juurde vaja," rääkis Nigol.

"Üks küsimus, mis on olnud viimastel aastatel üleval - näiteks, kui eelmine aasta korraldasime juunioride- ja noorte MM-i - on teise tunneli küsimus. Kuidas korraldajad ja näiteks ajakirjanikud ei satuks võistlusradadele. Selleks on vajalik teine tunnel. Kõik ristumised, kus inimesed liiguvad, me liigutaksime võistlusradadest eemale ja need läheks läbi nö maa alt. Need investeeringud on põhilised."

"Kõige suurem küsimus on Eestis olnud et, kas kunstlund on. Kuidas me saame selle tagada, et meil oleks piisavas koguses kunstlund? Lume tootmine on üks väljakutsetest meile kõigile. Praegugi toimub torustike rajamine. Kogu tehnoloogia peaks olema selline, et võimalikult palju teha kunstlund valmis sellel rajal endal, et vähendada igasugust transpordi vedu, mis tõstab lume hinda. Püüame teha kõiki asju mõistlikult majanduslikus mõttes ja see on Otepää, Eesti ja Tehvandi eelis, et me teeme asja nutikalt."

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: