Milles peitub Arida Muru talent? Ott Kiivikas selgitab

Foto: ERR

Nädalavahetusel bikiinifitnessi maailmameistriks kroonitud Arida Murut treenib meie kuulsaim kehailualade harrastaja Ott Kiivikas, kes selgitas intervjuus "Ringvaatele", mis teeb hoolealuse nii heaks.

"Tal on geneetiliselt antud jooned: suhteliselt peenike keskkoht, suhteliselt kitsad puusad - mis naisterahva kohta ei ole kõige parem laste sünnitamiseks, aga sporditegemiseks selle ala puhul väga head -, lisaks hea õlgade laius. Tekibki proportsioon: keskkoht on kitsas, ülevalt on lai," lausus Kiivikas.

Lisaks tõi ta välja piisava lihasmassi osakaalu. "Tihti arvatakse, et paned bikiinid selga ja lähed - tegelikult on läinud bikiinifitness aasta-aastalt üha jõulisemaks. Tal on vorm, lihasmass, kuju ideaalne. Pluss lavaline olek ja esinemine, mis tal on ka kindlasti väga head."

Arida Muru 

Arida Muru on sel alal üsna uus tegija. 21-aastane sportlane on tegelenud sellega vaid veidi üle kahe aasta. "Olgu öeldud, et kahe aasta jooksul, mis ta võistelnud on, alla viienda koha saavutanud ei ole. Võistelnud on ta äkki 20-25 võistlust," ütles Kiivikas.

"Täna bikiinifitnessis, kus ilma teevad slaavi naised - naiskondlikult võitis Ukraina, teine oli Venemaa ja tavaliselt on Venemaa suurelt võitnud -, et võita Venemaa ja Ukraina naisi ilualadel... see ei ole üldse lihtne tegemine," tunnustas treener.

"Vaadates, kui palju on meilgi bikiinifitnessis heal tasemel võistlejaid, aga kui vähesed tegelikult suudavad võita maailmameistrivõistlusi - seda ongi üks suutnud läbi ajaloo alal, mis on olnud seitse aastat kavas. See ei ole kindlasti väga lihtne asi, mida niipea järele teha."

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: