Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Leedukeelses koolis õppiv Kriisa loodab Jasikievicusele silma jääda

Augustis Kaunase Žalgirise duubelmeeskonnaga liitunud 17-aastane Kerr Kriisa aitab enne liigamänge Eesti 3x3 korvpallitiimi, kes lendas täna Argentinasse noorte suveolümpiamängudele.

Laupäeval Argentinas algavate noorte olümpiamängude tuli on maailma lõunapoolseimast linnast Tulemaa saarelt teel Buenos Airesesse, kus noormeeste 3X3 korvpallis lähevad võitlusse 20 riigi koondised ja Eesti tiimi hakkab vedama Kerr Kriisa.

"Ootusi niimoodi päris täpselt ei oskagi päris täpselt öelda, sest alagrupp on kõva: USA, Venemaa, Mongoolia ja Argentina," sõnas Kriisa ERR-ile. "Kindlasti läheme oma parimat andma ja eks siis vaatab, kuidas see välja tuleb."

3X3 mängud, kus kasutusel väiksem pall, on Kerri sõnul enne uut hooaega heaks vahelduseks. Kodust sai ta mängudele kaasa ka hea eelinfo, sest iluuisutajana on noorte olümpial võistelnud tema õde Sindra. "Õde käis kuus aastat tagasi taliolümpial Innsbruckis. Ma olen uurinud ja õde on ka rääkinud, et väga vinge," sõnas Kriisa.

Isa Valmo Kriisa innustusel korvpalliga tegelema hakanud 17-aastane Kerr liitus augustis Leedu gigandi Kaunase Žalgirise duubelmeeskonnaga ja hakkab noore tiimiga mängima Leedu teises liigas, kuid loodab muidugi jääda silma ka Žalgirise põhimeeskonda juhendavale Šarunas Jasikievicusele.

"Esialgu on plaan seal enda satsis korralikke minuteid saada ja kui Jasikevicius suuremas satsis mind märkab, siis tahaks ka suurema satsi juures mõned trennid või mängud saada. Eks näis kuidas hooaeg ja värgid kulgevad," rääkis noormees.
Küsimusele, kas Kriisa hetkel põhitiimiga koos ei treeni, vastas korvpallur: "Ei koos me ei treeni. Meil on täiesti erinevad treeningkeskused," rääkis noormees.

Meeskonda on Kriisa hästi sisse elanud. "Poisid on kiiresti mind omaks võtnud ja peatreeneriga (Sydeny OM-i pronks Tomas Masiulis - toim.) oleme samal joonel. Me oleme noor sats, et kõige vanem poiss on 1999. aastal sündinud. Selles suhtes läheme lihtsalt agressiivselt mängima ja eks siis näis, mis saab. See bänd on siin nii kõva, et kui sa tööd ei viitsi teha, siis sulle näidatakse ust ja võetakse teine mängija. Treener väga rõhutab distsipliini ja seda, mis satsi eest sa mängid, et see on ikka Kaunase Žalgiris," jätkas Kriisa.

Mullu sügisel liitus Kerr Kriisa Saksamaa Euroliiga klubi Bambergi noortesüsteemiga, kuid ülekoormusest tingitud vigastuse tõttu ta harjutada korralikult ei saanud ning selle aasta jaanuaris otsustati koostöö lõpetati. Nüüd on Kerr mõlema jala luuümbrise põletikust prii ja konrollmängud Leedus näitasid, et ka heas vormis.

"Kaks aasta tagasi, kui meil olid U-16 EM, siis selles tsükklis tekkis see ülekoormus. Siis ei saanud seda puhkust peale piisavalt ja siis tuli juba järgmine suvi uus koondise tsükkel. Nüüd ma see suvi võtsin koondisest vabaks ja see on mind palju aidanud. Olen hakanud tegema harjutusi ja Žalgirises on meil paar arsti, kes hoiavad silma peal. Ei taha ära sõnada, kuid pragu on jalgadega kõik korras."

Et tagamängija läks Kaunases ka 11. klassi, kus kogu õpe toimub Leedu keeles, siis on suurimaks väljakutseks just Leedu keele kiire omandamine.

"Käin igapäevaselt Jablonski Gümnaasiumis. Üritan haridust saada, aga sellega on natukene keeruline," tõdes Kriisa. "Treener ei taha mind väga e-õppe peale ka lasta, peab vaatama, et kuidas ja mis, aga haridust tahaks ikka normaalset saada."

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: