Vassiljev pikas usutluses: klubi peatreener rääkis minuga viimati mais ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Poola kõrgliigaklubi Gliwice Piasti esindusmeeskonnast riigi tugevuselt kuuendasse liigasse pagendatud Konstantin Vassiljev tunnistas, et on olukorraga praeguseks leppinud ja ootab järgmist üleminekuakent.

"On hea nendest asjadest, mis Poolas viimastel kuudel juhtus, eemal olla," sõnas Vassiljev Eesti jalgpallikoondise kogunemisel ERR-ile. "Loodetavasti tuleb see kasuks nii mulle kui koondisele. Kindlasti ei ole lihtne, kui sa ei saa tegeleda sellega, mida oskad. Jalgpallis juhtuvad sellised asjad, keegi ei mõtle, et see võib juhtuda sinu endaga. Pole midagi teha, olen seal, kus olen. Leping kehtib, proovin leida noorte poistega koos mängides huvitavaid asju, loodetavasti mingil hetkel olukord muutub."

Vassiljev ei osalenud hooajaeelsel perioodil üheski Piasti mängus ning peatreener Waldemar Fornalik ei registreerinud eestlast ka meeskonna koosseisu. "Väga täpselt lõpuni aru ei saanud, mis need täpsed põhjused olid ja miks nii on," tõdes Vassiljev. "Pole mõtet sellest väga palju mõelda, see võtab liiga palju energiat. Praegu keskendun sellele, et olla nii heas vormis kui võimalik."

Millised su päevad Poolas praegu välja näevad? "Trennid väga palju ei muutunud, igapäevaselt treenin edasi. Mängud on, mis nad on - väga kaugel tipptasemest, aga mängudel, staadionitel, ka inimestel, kes tulevad neid matše vaatama, on oma koloriit. Nii see on, kõige tähtsam, et tervis on korras ja saan väljakul olla." Suudad sa seda tõsiselt võtta või on sul väljakule minnes tunne, et miks ma siin olen? "Mõnikord tekivad sellised mõtted küll, aga ei saa neid mänge mittetõsiselt võtta, sest on oht saada vigastada. On küll amatöörtase, aga inimesed tahavad ennast tõestada. See ei tähenda, et kõik väga lihtsalt toimub - pead olema oma tegevusele keskendunud."

"Poistega suhtleme rahulikult, mingit probleemi või boikotti ei ole, kontoripoolega sama," iseloomustas Vassiljev meeskonnasisest kliimat. "Olukord on nagu ta on. Sellist asja, et keegi minuga ei suhtle ja tahab olukorda veel piinlikumaks teha, ei otsita. Praegu ma olen juba rahulik, on teada, et järgmine võimalus midagi muuta tuleb talvel."

Kuna viimati peatreeneriga rääkisid? "Mai lõpus, pärast viimast liigamängu." Rohkem ei mingit kontakti? "Ei, mingit kontakti ei olnud, arvatavasti ütles ta selle, mida tahtis mulle öelda, läbi direktori ja presidendi."

"Kindlasti ei mõtle ma praegu karjääri lõpetamisest, praegune olukord seda ei mõjuta," kinnitas Vassiljev. "Tahan veel mängida ja tunnen ennast veel paar-kolm aastat võimelisena seda tegema. Ootan huviga jaanuarikuud, aga kõigepealt järgmisi mänge koondises, sest just need on praegu minu jaoks tähtsad."

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: