Klavan: treenerid inglise keelt ei räägi, mina veel itaalia keelest sotti ei saa ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Sel suvel Liverpoolist Itaalia klubisse Cagliarisse siirdunud Eesti jalgpallikoondise kapten Ragnar Klavan on pidanud uue klubi särgis paar liigamängu. Koondisepausile tulnud keskkaitsja peab ületama ka keelebarjääri.

Ragnar, sa oled nüüd Cagliari klubis olnud paar nädalat. Kas oled juba sisse elanud või see kõik alles toimub?

Vaikselt läheb paremaks. Eks sellega läheb natuke aega. Treenerite staff ei räägi inglise keeles ja mina veel itaalia keelest päris sotti ei saa. Ma arvan, et esimene mäng oli minu jaoks päris keeruline. Pärast seda teine nädal sai rohkem taktikalist trenni teha. Seal on erinevus võrreldes Liverpooliga. Teised tähtsused, taktikaliselt, kaitses - eks nendega läheb natuke aega ja keelebarjäär ka seda asja ei kiirenda.

Sa olid Inglismaal klubis, mis oli maailmas tipp-brände ja nüüd Serie A teise poole meeskonnas. Kas klubikultuuride erinevus on ka kuidagimoodi tuntav?

Eks kindlasti. Liverpool on maailma tipp ja kui vaadata kogu organisatsioonilist poolt ja viimastel aastatel ka sportlik tulemus - eks kindlasti on erinevused. Olin sellest teadlik ja minu jaoks pole see probleem. Treeningväljakud ja staadion, kus mängida, on olemas. Põhitööd see ei muuda. Nüansside erinevus on kindlasti, aga see on ka loogiline.

Liverpoolis oleks sul olnud võimalus võita päris edevaid tiitleid. Cagliaris, väga võimalik et sa ühtegi tiitlit ei võida.

Eks need asjad tegid otsustamise raskeks. See oligi karjääri kõige raskem otsus. Suhteliselt kiirelt pidin vastu võtma. Aga kaaludes plusse ja miinuseid - tunnen, et tegin õige valiku.

Kui palju mõtlesid sellele, et Itaalias on lihtsalt ilm soojem, elu laadnam, mitte nagu seal Kesk-Inglismaal.

Eks see ole ka üks plussidest, aga mitte põhifaktor. See mängib pikemas perspektiivis võib-olla ka seda rolli, et Itaalias hinnatakse vanemaid mängijaid ja kogemust. Aga kliima üle ei saa kindlasti nuriseda.

Liverpool on ikkagi väga rahvusvaheline klubi ja Cagliari itaallaste klubid. Kuidas sinusse kui välismaalasesse seal suhtutakse. Mis staatuses on välismängija Cagliaris?

Ma arvan, et on mingil määral natuke teistsugune Serie A klubi kui teised. Saareklubi, kus sardiinlased mingil määral ei tunneta end kui päris itaallased. Nad ikkagi natuke mõtlevad, et on sardiinlased. Eks seesama ole meil saarlastegagi. See on nende jaoks hästi tähtis klubi. Kogu saar on selle meeskonna taga. See on mingil määral saarel rahvusmeeskond. Seal ei ole vahet, kas oled kohalik või välismaalane. Koheldakse väga hästi.

Kas oled juba kahetseda ka jõudnud, et läksid?

Mille üle?

Et ikkagi Premier League'i tipust Itaalia kuhugi...

Ei, kindlasti mitte! Mul oli Liverpoolis kaks suurepärast aastat. Sai väga palju tehtud, väga palju nähtud. Tundsin, et see on minu jaoks õige üleminek. Kui ma ei oleks seda tundunud, siis seda ei oleks juhtunud. See ei olnud situatsioon, kus mulle Liverpoolis oleks öeldud, et nüüd on aeg. Pigem enda initsiatiivil ja tundsin, et see on minu jaoks õige otsus.

Kas pere on juba Itaalias?

Hetkel ei ole. Nad olid seal nädala, kui sinna alguses läksime ja siis nad tulid Eestisse tagasi.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: