Legendide lahingu kohtunikeks on Saar, Habicht, Tutk ja Kaasik ({{commentsTotal}})

Uno Tutk
Uno Tutk Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Reedel, 31. augusti kell 18.30 toimub Lilleküla staadionil legendide lahing, kus Eesti meeskond võõrustab jalgpallimatšis põhjanaabreid Soomest. Kohtumist teenindab väärikas kohtunikebrigaad, kui õigust mõistavad Jüri Saar, Are Habicht, Uno Tutk ning Hannes Kaasik.

Jüri Saar on endine FIFA kategooria kohtunik, kes teenindas 1990. aastatel mitmeid rahvusvahelisi mänge. Septembris oma 64. sünnipäeva tähistav Saar on tituleeritud endine mängija ning lisaks endine Eesti naiste jalgpallikoondise ning Pärnu JK naiskonna treener. Pärnu JK naiskonnaga krooniti ta 13 korral Eesti meistriks, samuti on tal meistritiitel ette näidata 1985. aastast Pärnu Kalakombinaadi mängijana ning lisaks arvukalt hõbe- ja pronksmedaleid Kalakombinaadi ning Pärnu JK mängija ja treenerina.

Are Habicht on Eesti on üks hinnatumaid kohtunike vaatlejaid. 59-aastane Habicht on endine tippabikohtunik, kes omas FIFA kategooriat aastatel 1997 ning 2000-2004. Habicht oli 1990. aastate alguses üks esimesi uue põlvkonna eestlasest kohtunik, kes tegutses lisaks aktiivselt uute kohtunike leidmise ja arendamisega.

EJL-i peakohtunik Uno Tutk on sarnaselt Habichtile kohtunike vaatlejana ametis erinevates eurosarjade kohtumises. Viimati jälgis 58-aastane Tutk Tallinnas toimunud UEFA Superkarika kohtunike tegutsemist. UEFA sarjades on Tutk kohtunike vaatlejana ametis olnud enam kui 200 mängul, mille hulka lisandus sel aastal ka UEFA Meistrite liiga veerandfinaal FC Barcelona – AS Roma. Tutk oli aastatel 1998-2003 FIFA kategooria abikohtunik.

Brigaad koosseisus Saar, Habicht ja Tutk teenindasid koos Tutki esimest rahvusvahelist mängu 21 aastat tagasi, kui oldi kohtunikud Ukraina – Armeenia U-21 koondiste mängul. Lisaks oli kolmik samal aastal ametis Saksamaa – Norra naiste MM-valikmängul, kui tegu oli valitseva maailmameistri ja olümpiapronksi (Norra) ning Euroopa meistri (Saksamaa) lahinguga.

Kohtunikebrigaadi noorim liige on EJL-i kohtunike koolitusjuht Hannes Kaasik. Sel kuul oma 40. juubelit tähistanud Kaasik teenindas rahvusvahelise kohtunikuna mänge aastatel 2006-2013. Sealhulgas oli mitmeid tähtsaid valikmänge, UEFA Meistrite liiga eelringi kohtumisi ning sel reedel neljanda kohtunikuna tegutsevast Kaasikust sai esimene eestlane, kes on vilistanud Euroopa liiga alagrupiturniiri kohtumisi.

Toimetaja: Kristo TammHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: