Eesti U-16 korvpallikoondis kaotas EM-il napilt Iisraelile ({{commentsTotal}})

Johannes Kirsipuu
Johannes Kirsipuu Autor/allikas: FIBA

Serbias Novi Sadi linnas toimuvatel A-divisjoni U-16 Euroopa meistrivõistluste kohamängudel 9.-12. kohale pidi Eesti koondis vastu võtma napi 71:72 kaotuse Iisraelilt.

Poolajaks oli Iisrael 41:34 peal ja eduseisu kasvatati punkti võrra ka kolmanda veerandaja lõpuks. Viimast neljandikku alustas Eesti teravamalt ja kolme minutiga suudeti vahe vaid kahele silmale vähendada. Vastastel õnnestus aga peagi seitsmepunktiline eduseis taastada ning 34 sekundit enne lõppu oli Iisrael 69:65 ees, vahendab Korvpall24.ee.

Kaugviske tabas seejärel Kristen Kasemets, tehes seisuks 69:68. Tagamängija saatis mõni hetk hiljem vabaviskejoonele Amit Ahroni, kes viis omad 71:68 juhtima. Illimar Raiend vähendas kaotusseisu taas minimaalseks, Aharoni eksis ühel vabaviskel ja kui mängida jäi seitse sekundit, tegi Iisraeli poolelt ebasportliku vea Harel Rinski. Joonas Riismaa tabas esimese viske, kuid eksis teisel. Ülejäänud ajaga Eesti enam korvini ei jõudnud ja Iisrael sai nii magusa võidu kätte.

Johannes Kirsipuu viskas Eesti poolelt 21 punkti ja kogus kaheksa lauapalli. Noam Shimon Dovrat oli vastaste resultatiivseim 16 punktiga.

Eestil on sellega turniiril veel üks mäng jäänud 11. koha peale. Vastamisi tuleb minna Itaaliaga, keda alagrupis võideti skooriga 83:68.