Leipzigi Meistrite liiga lootused said tagasilöögi ({{commentsTotal}})

RB Leipzigi mängijad.
RB Leipzigi mängijad. Autor/allikas: Imago Sport/Scanpix

Saksamaa jalgpalli kõrgliigas võõrustas mullune teise koha omanik Leipzig esmaspäeval Leverkuseni Bayerit, kellelt tuli vastu võtta 1:4 kaotus.

Võõrustajad alustasid kohtumist hästi, minnes 17. minutil Marcel Sabitzeri karistusala joonelt sooritatud löögist 1:0 juhtima. Paraku suutis Leverkusen aga poolaja viimasel minutil viigistada, kui Leon Bailey leidis äärelt antud täpse sööduga Kai Havertzi, kes palli ühe puutega Peter Gulacsi selja taha saatis.

Leipzigi šansid Meistrite liiga kohaks halvenesid teisel poolaja veelgi, kui Julian Brandt külalised 51. mänguminutil 2:1 juhtima viis. Viis minutit hiljem lõi Leverkusen enda kolmanda, kui trahvilöögiga leiti karistusalas äärekaitsja Panagiotis Retsose, kes mänguvahendi väravasse saatis. Kohtumise lõpptulemuse vormistas 69. minutil Kevin Volland, kes tegi Julian Brandti söödust seisuks 4:1.

Kuuendal kohal paiknev Leipzig tõusnuks võidu korral Meistrite liigasse viivale neljandale kohale, kuid kaotus konkurendile jätab mulluse teise koha meeskonna viis vooru enne lõppu kuuendale positsioonile. Kolm punkti teeninud Leverkusen tõusis neljandaks, saavutades kahepunktilise edumaa viiendal tabelireal asuva Frankfurdi ees.

Tabeliseis: 1. Müncheni Bayern 72 punkti, 2. Schalke 52, 3. Dortmundi Borussia 51, 4. Leverkuseni Bayer 48, 5. Frankfurdi Eintracht 46, 6. Leipzig 46.