Arsenal alistas tulise lõpuga mängus Southamptoni ({{commentsTotal}})

Arsenal - Southampton.
Arsenal - Southampton. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Inglismaa jalgpalli kõrgliiga 33. vooru kohtumises alistas Londoni Arsenal liigasse püsimajäämise eest võitleva Southamptoni 3:2.

Kohtumist asusid esmalt juhtima külalised, kui Cedric Soarese tsenderduse vormistas väravaks Shane Long. Võõrustajad viigistasid seisu 28. minutil, kui täpse söödumängu järel pääses karistusalas löögile Pierre-Emerick Aubameyang, kes lõi enda hooaja seitsmenda värava.

Aubameyangi väravale resultatiivse söödu andnud Danny Welbeck viis Arsenali 38. minutil juhtima, kui inglase karistusala äärelt sooritatud löök sai Southamptoni kaitsjalt rikošeti, mis palli Alex McCarthy selja taha saatis.

Teisel poolajal viigistasid külalised seisu, kui pingilt sekkunud Charlie Austin Southamptoni Soaresi täpsest söödust seisuks 2:2 tegi. Viigiline mänguseis püsis kaheksa minutit, sest 81. minutil sai taas jala valgeks Welbeck, viies Arsenali 3:2. ette.

Kohtumise üleminutitel eemaldas kohtunik väljakult Southamptoni Jack Stephensi, kes ei olnud rahul Jack Wilshere'i poolse särgist tirimisega. Ebasportlikult reageerinud Stephens sai käitumise eest punase kaardi, Arsenali poolkaitsja pääses kollase kaardiga. Küll aga eemaldati väljakult veel Arsenali poolkaitsja Mohamed Elneny, kes läks tõuklema Southamptoni mängumehe Soaresega.

54 punkti kogunud Arsenal jätkab liigatabelis kuuendal kohal. 28 silma kogunud Southampton on 18. tabelireal, kolme punkti kaugusel püsimajäämise tagavast 17. kohast.