James ja Simmons said kirja kolmikduublid, 76ers alistas Cavaliersi ({{commentsTotal}})

Ben Simmons (palliga) kohtumises Clevelandiga.
Ben Simmons (palliga) kohtumises Clevelandiga. Autor/allikas: AP/Scanpix

Korvpalliliigas NBA alistas Philadelphia 76ers idakonverentsi klubide heitluses koduväljakul Cleveland Cavaliersi 132:130, tõustes sellega neljandaks.

Philadelphia läks kohtumist juba esimese veerandaja järel 13 punktiga juhtima, visates 41 silma Cavaliersi 28 vastu. Teises veerandis suurendasid võõrustajad edumaa juba 23 punktile, kui poolajaks juhiti 78:55. Kuigi külalised võitsid kolmanda veerandi 16 punktiga ja viimase veerandi viie silmaga, ei piisanud sellest 76ersi hooaja 49. võidu vääramiseks.

Philadelphia resultatiivseimana loopis JJ Redick küll 28 punkti, kuid võõrustajate üleplatsimeheks kujunes kolmikduubli teinud Ben Simmons. 21-aastane austraallane sai kirja 27 silma, võitis 15 lauapalli ja andis 13 korvisöötu. Samavõrd oluliseks kujunes kaotajate jaoks LeBron James, kes tõi enda kolmikduubliga 44 punkti, 11 lauapalli ja 11 resultatiivset söötu. Jeff Green panustas omakorda 33 silmaga.

Võiduga Clevelandi üle vahetas Philadelphia 76ers Cavaliersiga idakonverentsis kohad – 79 mängust 49 võitnud ja 30 kaotanud Philadelphia on viies ning Cavaliers (49-31) kuues. Cavaliersil jääb veel mängida kaks kohtumist, 76ersil kolm.

Olulise võidu sai kirja ka Minnesota Timberwolves, olles võõrsil parem Los Angeles Lakersist 113:96 (30:26, 21:32, 29:15; 33:23).

Minnesota parimana loopis Jeff Teague 25 silma, võitis neli lauapalli ja andis kaheksa korvisöötu. Vigastuspausilt naasnud Jimmy Butler panustas 18 silmaga, sama palju punkte kirjutati ka Taj Gibsoni arvele. Kaotajate parimana said Julius Randle ja Josh Hart kumbki kirja 20 punkti.

Võiduga Lakersi üle tõusis Timberwolves (45-35) läänekonverentsi viimasena play-off’idesse viivale kaheksandale kohale. Samuti kaheksandale kohale pretendeeriv Denver Nuggets (44-35) on pidanud Minnesota klubist ühe mängu vähem.

Detroit – Dallas 113:106
Orlando – Charlotte 100:137
Philadelphia – Cleveland 132:130
Washington – Atlanta 97:103
Boston – Chicago 111:104
New York – Miami 122:98
Toronto – Indiana 92:73
Memphis – Sacramento 93:94