Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kristo Tohver: videokohtunike süsteem kaotab jalgpallist ebaõigluse

Jalgpallikohtunik Kristo Tohver jagas ETV spordiuudiste stuudios oma mõtteid palju kiidetud ja tihti kirutud videokohtunike süsteemi kohta.

Videokohtunike kasutamise suurimaks testiks oli eelmisel suvel toimunud maailmajagude karikaturniir, kus kohtunike otsused ja protsessi pikkus väga suurt tähelepanu pälvisid. Videokohtunikke on kasutatud ka kahel viimasel klubijalgpalli MM-il. Uus süsteem on olnud testimisel ka Euroopa mitmes klubisarjas, lisaks ka Inglismaa karikavõistlustel. Reeglimuudatuse kinnitas esmalt ka maailma jalgpallireeglite eest vastutav kaheksaliikmeline kogu. Süsteemi toimimist testiti ligemale tuhande mängu pealt, FIFA presidendi Gianni Infantini sõnul tõusis otsuste täpsus nii 93-lt protsendilt 99-ni.

"Aeg on väga suhteline," rääkis Kristo Tohver ERR-i spordisaates. "Eestis analüüsime kõiki oma otsuseid videost. Mõne otsuse puhul saad ühe korraga aru, et see on selgelt õige või vale, teiste puhul pead vaatama viis, kümme, seitse korda. Siis see aeg lähebki väga pikaks. Videokohtunik tohib sekkuda ainult siis, kui otsused on selgelt valed või vajavad sekkumist ja siis on otsuse aeg ka suhteliselt lühike. Testiperioodidel on kohati läinud palju aega selle peale, et pole väga täpselt aru saadud, millal videokohtunik peaks sekkuma ja millal mitte."

"Ma usun, et videokohtuniku teema ei saa probleemiks, vaid pigem annab jalgpallile juurde. Suured ebaõiglused kaovad mängust ära."

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: