Arsenal kaotas liiga uustulnukale, City alistas Chelsea ({{commentsTotal}})

Bernardo Silva.
Bernardo Silva. Autor/allikas: PA Pictures/Scanpix

Inglismaa jalgpalli kõrgliiga 29. vooru kohtumistes peeti pühapäeval kaks mängu: Londoni Arsenal kaotas võõrsil Brightonile ning tabeliliider Manchester City alistas kodus Londoni Chelsea.

Eelmise hooaja järel kõrgliigasse tõusnud Brighton läks kohtumist Arsenali vastu juhtima juba mängu seitsmendal minutil, kui Shane Duffy suunas nurgalöögist tulnud palli Lewis Dunki jalale, kes mänguvahendi kindlalt Petr Cechi selja taha saatis. 26. minutil sai jala valgeks ka Glenn Murray, kes realiseeris väravaks Pascal Grossi tsenderduse.

Kaks minutit enne poolaja lõppu suutis Arsenal küll kaotusseisu tänu Pierre-Emerick Aubameyangi tabamusele minimaalseks vähendada, kuid lõppkokkuvõttes tuli Londoni klubil vastu võtta hooaja 10. kaotus.

Liigas viimasest kuues mängust neli kaotanud Arsenal on 29 mänguga kogunud 45 punkti, millega paiknetakse kindlalt kuuendal kohal. Meistrite liigasse viiv neljas koht jääb juba 13 punkti kaugusele.

Liigasse püsimajäämise eest võitlev Brigton parandas tänase tulemusega oluliselt enda tabeliseisu, tõustes 34 punktiga kümnendale kohale. Väljalangemistsoon jääb nüüd juba seitsme punkti kaugusele.

Kahe suurklubi vastasseisus alistas Manchester City 1:0 Londoni Chelsea. Kohtumise ainus värav sündis teise poolaja esimesel minutil, kui täpne oli Bernardo Silva.

29 mängust koguni 25 võitnud Manchester City edumaa lähima jälitaja Liverpooli ees on tänase tulemuse järel juba 18 punkti. Kokku on sel hooajal punkte kaotatud vaid neljas mängus – kolm korda on viigistatud ja korra on alistutud Liverpoolile.

Londoni Chelsea jaoks oli tegemist nende neljanda kaotusega viimases viies mängus. Kokku on 29 mängust kaotatud kaheksa. 59 punktiga paikneb Chelsea liigatabelis viiendal kohal.

Tulemused: Brighton & Hove Albion – Londoni Arsenal 2:1, Manchester City – Londoni Chelsea 1:0.