Liverpool hävitas võõrsil Porto, Real alistas põnevuskohtumises PSG ({{commentsTotal}})

Sadio Mane
Sadio Mane Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Kolmapäevastes Meistrite liiga kaheksandikfinaali kohtumistes olid võidukad Ragnari Klavani koduklubi Liverpool ja Madridi Real: Liverpool lõi võõrsil Portole koguni viis vastuseta väravat, Real alistas kodus PSG 3:1.

Liverpool asus mängu juhtima kohtumise 25. minutil, kui Porto väravavahi jäme eksimus kinkis Sadio Manele tema kolmanda värava käimasoleval Meistrite liiga hooajal. Georginio Wijnaldumilt söödu saanud Mane sooritas karistusalas pealelöögi, mille Porto väravavaht Jose Sa eksikombel keha alt läbi lasi.

Pea sama koha pealt kust Mane skooris, sooritas James Milner 29. minutil löögi, mis tabas posti. Postist põrkas pall aga Mohamed Salahile, kes saatis osava pallikontrolli järel mänguvahendi väravasse, tehes nõnda seisuks 2:0.

Teist poolaega ründavalt alustanud Portole maksis agressiivsem taktika peagi kätte, kui kiirete vasturünnakute poolest tuntud Liverpool pääses 53. minutil ründele. Salahi täpne läbisööt leidis värava ees Firmino, kelle löögi Sa küll osavalt tõrjus, kuid õnnetult otse Sadio Mane jalge ette, kes tegi seisuks 3:0.

Väravalööjate sekka pääses ka Liverpooli kuulsa ründetrio kolmas liige, kui James Milneri täpne sööt karistusalla leidis Roberto Firmino, kes tegi 70. minutil seisuks 4:0.

85. minutil lõi Sadio Mane enda kolmanda ja Liverpooli viienda värava, vormistades ühtlasi enda esimese kübaratriki Liverpool värvides.

Haigusest paranenud Ragnar Klavan Liverpooli tänasesse koosseisu ei kuulunud.

Põnevuskohtumises Madridi Reali ja Pariisi Saint-Germaini vahel läksid mängu esmalt juhtima külalised, kui Kylian Mbappe tsenderduse jättis Neymar osavalt Adrien Rabiot'le, kes palli Keylor Navase selja taha virutas.

44. minutil teenis Toni Kroos karistusalas kukkumise järgselt Realile penalti, mille Cristiano Ronaldo kindlalt Pariisi klubi võrku saatis, tehes seisuks 1:1.

Real jättis võidu vormistamise mängu lõppu: 83. minutil kasutas värava ees tekkinud segaduse ära taaskord Ronaldo, kes viis Madridi klubi 2:1 juhtima. Vaid kolm minutit hiljem tegi äärekaitsja Marcelo pärast ilusat söödumängu seisuks 3:1.

Mõlema paari korduskohtumised leiavad aset 6. märtsil.