Kalev/Cramo peatreener: Mirkovic on tegelikult meeskonnamängija ({{commentsTotal}})

Kalev/Cramo korvpallimeeskond saavutas VTB Ühisliigas hooaja teise võidu, kui koduväljakul mängiti 98:94 üle Riia VEF. Branko Mirkovic tõi Kalevile üleplatsimehena 27 punkti.

Kahe riigi, Eesti ja Läti valitsevate meistrite Kalev/Cramo ja VEF-i kohtumine Tallinnas Saku suurhallis oli mitmes mõttes printsipiaalne: ühelt poolt on naabrit alati magus võita, teiselt poolt vajasid Ühisliiga turniiritabeli kaks viimast meeskonda kumbki hädasti võitu mõeldes play-off'i pääsule.

Kohtumine kujunes suureskooriliseks, kusjuures mõlemad meeskonnad viskasid avapoolajal üle 50 punkti. VEF realiseeris mängu jooksul 19 kaugviset, neist 12 esimesel poolaja, juhtides 20 minuti järel 54:52. Külaliste parimana täna 21 punkti visanud Alex Perez tabas kaugelt üheksast viis, 16 punkti toonud Corey Hawkins kaheksast neli. "Ma ei taha, et oleksime meeskond, kes laseb endale poolajaga visata 50 punkti," vahendas ETV spordisaade tallinlaste peatreeneri Donaldas Kairyse sõnu. "Pigem 40 või 37, aga selge oli see, et pidime midagi muutma.
VEF tundis ennast liiga mugavalt ja seepärast tabati ka viskeid hästi, sest nende rünnak oli tõesti hea. Vahel võivad kõik viis väljakul viibivat mängijat eemalt visata. Ilmselgelt pidime kohanema ja see, mida tegime kolmandal veerandajal, üllatas neid pisut ja andis meile väikese eelise."

Teise poolaja alguses tegi Kalev 9:0 vahespurdi, mis mõneti pani aluse ka hilisemale võidule. Säravalt tegutses üleplatsimehena lõpuks 27 punkti toonud Mirkovic, keda jagus kõikjale. Lisaks skooritegemisele innustas Mirkovic kaaslasi ning jagas neile üheksa tulemuslikku söötu. "Kõik näevad, kuidas ta viskab punkte, kuid tegelikult on ta meeskonnamängija," sõnas Kairys. "Ta mängib meeskonna heaks ja võidu nimel. Hea, et ta on meil meeskonnas olemas."

Mirkovic lisas: "Lõpuks võitsime pärast paari nappi kaotust. See mõjub meile
ja enesekindlusele hästi ja peame samamoodi jätkama."

Ehkki Kalev sai teisel poolajal korraks juba ligi kümnega ette, tasakaalustas VEF paar minutit enne kohtumise lõppu seisu. Külalistel oli võimalus ka mäng endale kallutada, aga otsustavaid rünnakuid mängis Kalev pisut paremini, vormistades lõpuks 17 punkti visanud Isaiah Briscoe korvist 98:94 võidu. Turniiritabelis möödus Kalev võiduga VEF-st, ka play-off koht on vaid võidu kaugusel. "Mäng oli hea pealtvaatajatele: palju suurepäraseid rünnakuid, keskpärane kaitse. Mängu otsustasid vabavisked," kommenteeris VEF-i juhendaja Janis Gailitis.

Kairysel on hea meel, et võit just nüüd võeti. "Tahtsin väga seda võitu mängijate pärast, et tunda rahulolu pärast mitu nädalat kestnud rasket tööd," tõdes Kairys. "Kaotasime paar mängu napilt ja ütlesin neile, et nüüd on aeg võita - eriti kodus ja enne jõule."

Toimetaja: Ivo Dobkevitsch