Inglismaa penaltineedus jätkus U-21 EM-i poolfinaalis ({{commentsTotal}})

Võidukas Saksamaa U-21 jalgpallikoondis
Võidukas Saksamaa U-21 jalgpallikoondis Autor/allikas: AFP/Scanpix

Poolas toimuval U-21 noormeeste jalgpalli EM-il pääsesid teisipäeval finaali Saksamaa ning Hispaania.

Inglismaal oli Saksamaa vastu kohtumise alguses kaks head võimalust juhtima minna, kuid skoori avasid Davie Selke 35. minuti tabamuse läbi hoopis sakslased. Neli minutit enne poolaja lõppu viigistas Demarai Gray seisu ning inglased alustasid hästi ka teist poolaega, kui Tammy Abraham nad 50. minutil 2:1 ette viis. Seejärel haaras ohjad Saksamaa ning Felix Platte värav 70. minutil tähendas, et esimeses poolfinaalis võitjat normaalajal välja ei selgitatud.

Lisaajal oli selgelt paremaks meeskonnaks Saksamaa, kuigi neil oli Inglismaast kaks puhkepäeva vähem. Normaalajale järgnenud poole tunni jooksul tegid sakslased üheksa pealelööki inglaste kolme vastu, kogu kohtumise jooksul hoidis Saksamaa palli 65 protsenti Inglismaa 35 vastu ning adressaadi leidsid 671 nende söötu inglaste 264 vastu. Sellegipoolest suutis Inglismaa penaltiseeriani vastu pidada, kuid otsustaval viiendal löögil eksis Nathan Redmond.

Inglismaa koondistel pole penaltiseeriatest just parimad mälestused. 1990. aasta MM-il langes A-koondis Lääne-Saksamaalt saadud kaotuse järel konkurentsist poolfinaalis, kuus aastat hiljem oli Saksamaa poolfinaalis Inglismaast parem ka EM-il. 1998. aasta MM-il kaotas Inglismaa penaltitega Argentinale, 2004. aasta EM-il Portugalile, kellele jäädi alla ka kahe aasta pärast toimunud MM-i veerandfinaalis. Ka viis aastat tagasi toimunud EM-il langes Inglismaa konkurentsist veerandfinaalis, siis tuli penaltiseeria järel tunnistada Itaalia paremust.

Teises poolfinaalis jätkas võimsat teekonda Hispaania, kes oli Itaaliast üle 3:1. Madridi Atleticos leiba teeniva Sauli värav viis hispaanlased 53. minutil juhtima, viis minutit hiljem teenis teise kollase kaardi Roberto Gagliardini. Itaallased said sellest näiliselt jõudu juurde ning Federico Bernardeschi tabamus 62. minutil viigistas kohtumise seisu, kuid Hispaania võimas keskväli leidis seejärel lisakäigu. Sauli teine värav sündis 65. minutil ning kübaratriki vormistas mees üheksa minutit hiljem. Tema kõrval tegid suurepärase mängu Marco Asensio ning Daniel Ceballos.

Saksamaa võidutses turniiril viimati 2009. aastal, kui meeskonda kuulusid sellised mängijad nagu Manuel Neuer, Jerome Boateng, Mats Hummels, Sami Khedira ning Mesut Özil. Hispaania viimased triumfid pärinevad 2011. ja 2013. aastast, kokku on Hispaania võitnud neli korda. Finaal toimub 30. juunil Sergei Zenjovi uuel kodustaadionil Krakowis.