Chelsea võitis põneva penaltiseeria järel UEFA superkarika

Chelsea Superkarika võitu tähistamas
Chelsea Superkarika võitu tähistamas Autor/allikas: SCANPIX/TT NYHETSBYRÅN

Londoni Chelsea alistas 1:1 viigiga lõppenud normaal- ja lisaaja järel penaltitega 6:5 Villarreali ja sai tõsta peakohale oma hooaja esimese karika.

Belfastis toimunud superkarika finaalis läksid omavahel vastamisi mullune Meistrite liiga võitja Chelsea ning Euroopa liiga meistriks kroonitud Villarreal.

Kohtumist alustas paremini Chelsea ja 27. minutil asuti ka kohtumist juhtima, kui Hakim Ziyech Villarreali väravavõrgu sahisema pani. Villarreal ei kavatsenud kergelt alla anda ja teisel poolajal pärast mitmeid häid võimalusi suutis Hispaania koondislane Gerard Moreno mängu viigistada. Normaalajal rohkem väravaid ei nähtud ja kuna ka lisaajal kumbki meeskond enam skoori ei teinud, siis otsustati karikavõitja penaltiseeriaga.

Enne penaltiseeriat tegi Chelsea peatreener huvitava taktikalise lükke, kui vahetas välja väravavahi Edouard Mendy ning tõi tema asemele sisse teise puuriluku Kepa. 26-aastasel Kepal õnnestuski penaltiseerias tõrjuda kaks Villarreali lööki ja kuna Chelseal oli ainult üks eksija, siis läks karikas Londonisse.

Toimetaja: Sten-Kristjan Nurk