Tabeli eelviimane meeskond lõi Chelseale viis väravat

Mbaye Diagne
Mbaye Diagne Autor/allikas: SCANPIX/AFP

Inglismaa jalgpalli kõrgliigas teenis pühapäeval üllatusvõidu tabeli eelviimane meeskond West Bromwich Albion, kes alistas võõrsil Londoni Chelsea 5:2.

Chelsea, kes oli uue peatreeneri Thomas Tucheli käe all seni püsinud kaotuseta, läks küll 27. minutil Christian Pulisici tabamusest mängu 1:0 juhtima, kuid vaid kaks minutit hiljem jäädi arvulisse vähemusse, kui keskkaitsja Thiago Silva teenis teise kollase kaardi. Võõrustajate jaoks halvenes olukord veelgi avapoolaja lõpus, kui Mattheus Pereira viigistas teisel üleminutil seisu ja viis kaks minutit hiljem külalised 2:1 juhtima.

Kohtumise teisel poolajal lõi West Bromwich veel kolm väravat: esmalt sai jala valgeks Callum Robinson, peatselt pärast teda skooris Mbaye Diagne seisuks 4:1. 71. minutil lõi Mason Mount küll Chelsea eest ühe värava tagasi, aga Callum Robinsoni teine tabamus esimesel üleminutil vormistas mängu 5:2 lõppskoori.

Kümne mängu järel esimese kaotuse saanud Chelsea jätkab liigatabelis 51 punktiga neljandal kohal. West Bromwich Albion on kaheksa vooru enne hooaja lõppu 21 silmaga 19., jäädes püsimajäämise tagavast 17. kohast seitsme punkti kaugusele.