Eesti noored sulgpalli EM-il tiitlikaitsja vastu ei saanud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Eesti koondis sulgpalli juunioride EM-il
Eesti koondis sulgpalli juunioride EM-il Autor/allikas: Eesti Sulgpalliliit

Sulgpalli juunioride Euroopa meistrivõistluste teisel võistluspäeval tuli Eesti koondisel vastu astuda oma alagrupi suursoosikule Prantsusmaale, kahe viimase juunioride EM-i tiitlivõitjale.

Kohtumine algas üksikmängudega ning esimeses mängus läks Ramona Üprus vastamisi Anna Tatranovaga. Üprus prantslanna vastu head rohtu ei leidnud ja vastased läksid võiduga 21:14, 21:15 kohtumist 1-0 juhtima.

Teises mängus tuli prantslaste eest väljakule eelmise aasta juunioride MM-hõbe ja juba ka täiskasvanute konkurentsis häid tulemusi teinud Cristo Popov. Tema vastu astus Eesti juunioride esireket Tauri Kilk. Kuigi mitmed pallivahetused olid pikad ja Kilkil õnnestus Popov nii mõnigi kord üle mängida, siis võitjas kahtlust ei tekkinud. Popov tõi prantslastele võidu 21:15, 21:11.

Kõige põnevamaks osutus naiste paarismäng, kus Ramona Üprus ja Catlyn Kruus võitsid tasavägise ja pikaks veninud esimese geimi Flavie Vallet' ja Emilie Vercelot' vastu, kuid järgmises kahes geimis enam vastaste rünnakuid murda ei suutnud. Kohtumise võiduks vajalik kolmas punkt tuli tiitlikaitsjatele 25:27, 21:13, 21:9 võiduga.

Meeste paarismängus jäid Mario Kirisma ja Oskar Männik alla Alex Lanier'le ja Lucas Renoir'le 9:21, 13:21. Põneva mängu pidasid Kilk ja Kruus segapaarismängus Popovi ja Vercelot' vastu, kuid Eestile kohtumise ainsat võidupunkti tuua ei õnnestunud. Mäng lõppes vastaste kasuks 21:18, 21:17.

Kuna veerandfinaali saab igast alagrupist kaks parimat, siis osutub Eesti jaoks ilmselt otsustavaks laupäevane mäng Šveitsiga. Šveits kaotas samuti Prantsusmaale, kuid võitis Sloveeniat. Eesti koondis alistas neljapäeval Ukraina. Nii on mõlemal kirjas võit ja kaotus. Kui Eesti suudab samuti Sloveenia alistada ja Šveits Ukraina, saabki määravaks just omavaheline kohtumine.