Lillo meenutab spordireportaaži läbimurret: raadiomajas ootas mitu kohvritäit kuulajate kirju

Foto: Priit Mürk/ERR

Juunis, 90 aastat tagasi, toimus Kadrioru staadionil kergejõustiku maavõistlus Eesti, Läti ja Poola koondiste vahel. Sellest võistlusest sündis esimene eestikeelne raadio spordireportaaž.

Eestikeelsete raadio spordisaadete 90.l sünnipäeval kogunesid rahvusringhäälingu uudistemajas ehk vanas raadiomajas toimetuse endised ja praegused töötajad. Üle 30 aasta raadio sporditoimetuses töötanud ja oma panuse eest Eesti olümpiakomiteelt tänukirja saanud Erik Lillo sõnul aitasid raadioreportaažid oma kõrgajal propageerida sporti, aga olid ka patriotismi peegeldus.

"Mul ei lähe meelest ära, kui me Moskva olümpiamängudelt tulime tagasi ja raadiomajas ootas no ma ei oska öelda mitu kohvritäit kuulajate kirju tänuga. Siis me saime aru, et see vaev ja läbilöök Moskvas oli ikkagi asja eest," ütles 1977 - 2010. aastal raadio spordisaadetes reporterina töötanud Erik Lillo intervjuus ERR-ile.

1960 - 1990. raadio spordisaadetes reporter olnud Vello Lään lisas: "Minu arust oli raadio kohati ainuke kanal, mis andis informatsiooni, rääkimata sellest, et ta andis selle kohaloleku paralleelselt sündmusega, mis veel kestis edasi. See andis inimestele kohaloleku tunde, see oli vaimustav, sellele elati kaasa. Raadiosport oli teatud kellaajal, kus kõik raadiod läksid lahti ja kõik inimesed kuulasid nii, et hinge peeti kinni. See oli suur sündmus."

Spordiuudised, reportaažid ja pikemad spordisaated on Vikerraadio eetris tänaseni.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: