Rannula Kullamäest: tal on kogemused, mida Eestist naljalt mujalt ei leia

Foto: Priit Mürk/ERR

Pärnu Sadama korvpallimeeskond andis esmaspäeval sotsiaalmeedia vahendusel teada, et meeskonna peatreenerina jätkab Heiko Rannula, klubi eesmärk on taas medalite eest võidelda.

Rannula abitreenerina töötab ka uuel hooajal Gert Kullamäe ning noortetreeneri rollis on Kalle Kollin.

Pärnu Sadama korvpallimeeskonna juhi Johan Kärbi sõnul oli seniste treenerite jätkamine tema esimene valik. "Tiimitöö, mis nendel treeneritel on, on minu meelest väga hea ja ma usun, et sellise treeneritiimi üle oleks iga klubijuht õnnelik. Kui Kullamäe liitus eelmisel aastal, oli meil kohe suur käik juures ja Kalle Kollin on teada-tuntud noortetreener. Heiko Rannula on kogu aeg olnud minu esimene valik, teades tema professionaalset tööd," rääkis Kärp Vikerraadiole. "Ma ei ole kunagi hakanud kellegi teisega enne rääkima, kui mul on teada, kas Heiko on mul peatreener või mitte. Kui sealt oleks tulnud äraütlemine, siis võib-olla oleks pidanud hakkama edasi vaatama."

"Loodan, et see on [Rannulale] vääriline pakkumine selles situatsioonis, kus me praegu oleme. Kindlasti ei ole need tingimused talle nii hea kui eelmisel aastal, aga see on ka koht, kus ma väga kokku hoida ei tahaks, sest tean, et Heiko on seda väärt, mida ta küsib," jätkas Kärp. "Kui tahan endal tasemel treenerit hoida, pean klubijuhina pingutama selle nimel, et see pakkumine oleks vääriline. Võib-olla ei ole lihtsalt autot anda ja sellised asjad võivad olla, aga palganumber väga ei vähenenud, ütleme nii."

Seitsmendat aastat Pärnu Sadama peatreenerina tegutseva Rannula sõnul oli uue lepingu sõlmimine lihtsalt jätk katkestatud hooajale. "Sama koosseisuga jätkame, ei olegi sellist tunnet, et oleks uus leping," tunnistas Rannula.

"Eks ikka kõigil on tingimused läinud natuke kehvemaks, aga saame hakkama," kommenteeris Rannula vähenenud palganumbrit. "Praegusel ajal on iga töökoht arvel ja kindlasti ei ole loota kuskilt mingit imepakkumist. Pärnu on Eesti mõistes minu jaoks väga sobiv koht. Tean, mis mind ees ootab ja management'i poolt on kõik tingimused loodud, et saaks korraliku meeskonna kokku panna."

"Gerdiga on meil klapp hea. Ega ta nüüd kaua pole olnud, aga teadsime üksteist juba varem ka. Gert on üldse sellist tüüpi inimene, et temaga keeruline asju ajada ei ole," rääkis Rannula koostööst Kullamäega. "Esiteks on tal sellised kogemused nii treenerina kui mängijana, mida Eestist naljalt mujalt ei leia. Mina olen endiselt veel noor treener, mul on igalt poolt nii mõndagi õppida. Neid asju, mis ta juurde annab, on kindlasti palju."

Kärbi sõnul meeskonna eelarve küll väheneb, ent mitte nii drastiliselt kui kardeti. "Pärnus on tegemist väga palju ettevõtetega, kes tegelevad turismisektoris ja turismisektor praegu täiesti seisab. See on meil kõige nukram pool," tõdes Kärp. "Loodan ikkagi, et meie peasponsor jätkab ja linnatoetused jäävad nii, nagu on. Korvpall Pärnust ei kao, seda saan kindlasti öelda. Aga milline hooaeg lõpuks on, seda ei oska täpselt öelda."

Kärp lausus, et endiste mängijatega on räägitud, kuid ühtegi lepingut veel sõlmitud pole. Põhituumik loodetakse paika saada lähinädalatel. "Kindlasti ei ole meil nii suur hulk võõrmängijaid, see on esimene koht, kus kokku tõmbame," avaldas ta. "Üritame rohkem noori saada Pärnu meeskonda jälle."

Klubi eesmärgid pole Kärbi sõnul võrreldes eelmise hooajaga muutunud. "Meil olid eesmärgid väga suured tulevaks hooajaks. Üritasime ka mõelda eurosarja peale, aga nüüd on see kindlalt ära langenud," sõnas Kärp. "Ega meie eesmärgid enam madalamad ei ole, kui kindlasti medalitele mängida. Medal on kindel eesmärk, alla selle me enam sihte ei sea."

Enne eelmise hooaja katkestamist paiknes Pärnu Sadam Eesti-Läti ühisliigas seitsmendal kohal. 25 mängust saadi 12 võitu ning 13 kaotust.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: