Keskööl lõppev Maijooks on juba rekordi ületanud

Eesti suurim naiste liikumissündmus Maijooks ei saanud tänavu suurtele avalikele üritustele kehtestatud piirangute tõttu traditsioonilisel kujul toimuda, aga igakevadist traditsiooni jätkati 23.-31. maini esmakordselt toimunud Tallink Maijooksu virtuaaljooksul.

Maijooksu virtuaaljooksul võis osaleda enda poolt välja valitud seitsmekilomeetri pikkusel rajal kas joostes, käies või kepikõndi tehes. Eesmärgiks oli korraldada läbi aegade Eesti suurim virtuaalne rahvaspordisündmus, millega saadi ka edukalt hakkama. 31. mai pärastlõunase seisuga oli Maijooksu virtuaaljooksu läbinud juba üle nelja tuhande liikumisharrastaja ja neid lisandub iga minutiga. Maijooksu virtuaaljooksu saab joosta 31. mai südaööni. Täpse osalejate arvu saavad korraldajad teada anda pärast kõigi virtuaaljooksu läbinute tulemuste ja kinnituste fikseerimist. 

Seni suurima osalejate arvuga virtuaalne rahvaspordisündmus oli Tartu Maastikumaratoni virtuaaljooks, mille erinevatel distantsidel ja lastejooksudel lõi kaasa 3964 liikumisharrastajat. Selle tiitli saab nüüd endale Maijooksu virtuaaljooks, mis inspireeris tuhandeid ja näitas, et Eesti naised armastavad liikuda ja sporti teha ka raskel ajal, olles eeskujuks paljudele teistele.

Maijooksu virtuaaljooksul paremusjärjestust küll ei selgitata, aga tunnustamist väärib seni virtuaaljooksu kõige kiiremini läbinud Eesti parim keskmaajooksja ja viiekordne Maijooksu võitja Liina Tšernov, kes suutis seitse kilomeetrit joosta ajaga 25 minutit ja kuus sekundit.

Tänavuse Maijooksu vanim osaleja on hetkeseisuga 1937. aastal sündinud Viktoria, noorim jooksja, kes seitse kilomeetrit läbinud, oli 2014. aastal sündinud Ariana. Maijooksu virtuaaljooksul on esindatud kõik Eesti maakonnad, millest enim (2365 harrastajat) on olnud osalejaid Harjumaalt. Maijooksul on kaasa löödud ka kaheteistkümnes välisriigis: Soomes, Ameerika Ühendriikides, Austrias, Belgias, Iirimaal, Lätis, Luksemburgis, Norras, Prantsusmaal, Rootsis, Šveitsis ja Inglismaal.

Maijooksu virtuaaljooksust osavõtutasudega toetatakse tänavu ka Eesti Vähiliidu mammograafiabussi jaoks uue ja kaasaegse 3D mammograafi ostu, millega saavad kõik osalejad omalt poolt kaasa aidata rinnavähi ennetamisele ja varajasele avastamisele Eestis.

Maijooks on Eesti läbi aegade osavõturohkeim ja kõige pikema traditsiooniga naistele suunatud tervise- ja liikumissündmus, millel on kolmekümne kahe aasta jooksul sportlikult aega veetnud üle kahesaja tuhande tubli naise. Esimene Maijooks toimus juba 1988. aastal.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: