Sõõrumaa: kutsun sponsoreid üles spordi toetamist jätkama

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
EOK president Urmas Sõõrumaa Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Segadus Tokyo olümpia toimumise ümber ning suurvõistluste edasi lükkumine seab Eesti Olümpiakomitee presidendi Urmas Sõõrumaa sõnul löögi alla Eesti sporditippude ja nende meeskondade aastate pikkuse töö ning toob korvamatut kahju Eesti spordi tulevikule. Langusel tippspordis on vahetu mõju spordi populaarsusele, rahvatervisele ja majandusele.

"Eesti mainele on sport väga palju head toonud, ühel väikesel rahval ei ole väga palju nii häid võimalusi ennast maailmakuulsaks teha kui läbi spordi. Hiilgavaks näiteks on Georg Lurichi omaaegsed saavutused, mis on paljudele noortele siiani eeskujuks," rääkis Urmas Sõõrumaa pressiteates. "Praegune koroonakriis on tippspordile suur väljakutse. Kogu spordimaailm võitleb selle nimel, et tippsport püsiks eluks ja jätkuks võimalikult kiiresti koroona mõjude taandumisel. Seepärast peamegi tippsporti hoidma elus ja jätkuvalt toetama. Olümpia on siin võtmetähtsusega, sest olümpia on eeskujuvõistlus."

"Iga sportlase kõrgeim siht on olümpia. Selle nimelt alustatakse tööd väga noorelt, teekond on väga pikk ja kulukas. Tänavune suurte tiitlivõistluste tühistamine ja hooaegade katkestamine võtab sportlastelt olulisi võimalusi, mis võivad neile karjääri maksta. Tippsport, samuti sport tervikuna, on täna ühe majandussektorina sama suures ohus kui mistahes teine majandussektor."

"Tippspordi juures ei ole medalitest vähem tähtis meelelahutuse ja vaatemängu pakkumine. Just suurvõistluste vaatamine toob tavainimesi rattasadulasse, suusarajale või jooksma, mis kõik on rahvatervise huvides," märkis Sõõrumaa. "Seetõttu peame toetama mitte ainult üht või teist sportlast, vaid Eesti tippsporti tervikuna. Iga ala, kus meil on silmapaistvaid tippsportlasi, populaarsus kasvab ka rahvaspordis, laste ja noorte hulgas, kellest kasvavad järgmise generatsiooni legendid. Tippsportlane teeb tihti 10-15 aastat sihikindlalt tööd enne, kui saab end tõeliselt realiseerida. Tulevane Eesti Olümpiakomitee tippspordi komisjon peab vaatama spordimaastikku vähemalt sama ajakoridoriga."

"Kutsun kõiki sponsoreid ja ettevõtjaid üles spordi toetamist jätkama ka rasketel aegadel," lisas EOK president. "Kõigil suurematel ettevõttetel on kindel summa kasutada turunduseks ja reklaamiks. Täna on vastutustundlik ja eetiline osa sellest rahast panustada Eesti tippspordi jätkusuutlikkusse. Rahapuudus ei tohi saada põhjuseks, miks meie talentidel puudub võimalus heal tasemel treenida ja võistelda või miks nad peavad oma karjääri pooleli jätma. Sama kehtib ka Eesti spordi järelkasvu tagamisel ning meie noorte sportlaste toetamisel teel tippu."

"Eesti vajab väga hea ja ausa mainega tippsporti, tõelisi eeskujusid ja kangelasi spordimaailmas, kes innustavad kogu rahvast sportima," selgitas Urmas Sõõrumaa. "Meil on reaalsed olümpialootused, kes on Tokyo nimel kõvasti pingutanud. Meil on silmapaistvad kergejõustiklased, teiste seas Johannes Erm, Magnus Kirt, Rasmus Mägi, Janek Õiglane ja Maicel Uibo, maadlejad Epp Mäe ja Heiki Nabi, jalgratturid Rein Taaramäe ja Tanel Kangert, tennisist Anett Kontaveit, epeenaiskond. Nad kõik väärivad võimalust võistelda ja seda, et Eesti rahvas saab neile kaasa elada. Tokyo olümpia ja teiste suurvõistluste ära jäämine oleks väga kahjulik spordile, sportlastele, sponsoritele ja rahvatervisele."

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: