Tartu Maratoni juubelimatkast võttis osa üle tuhande tervisesportlase

Kui esimesel Tartu Maratonil 60 aastat tagasi matkati suuskadega Tartust Käärikule, siis sel aastal oli kavas taas matkamine ja finiš jällegi Käärikul. Olematute lumeolude tõttu seekord aga jalgsi.

Matkale pani end kirja 1108 inimest, kellest starti tuli 1024. Rajal oli ka Jüri Karelson – ainus tänane matkaja, kes oli stardis ka 60 aastat tagasi. Kokku tulid kaunist Lõuna-Eestit avastama 18 erineva riigi matkajad.

Juubelimatkal, mille start oli Otepääl Tehvandi staadionil ja finiš Kääriku spordikeskuses, oli valikus kaks distantsi: 27 ja 17 km. Valdav osa rajast kulges mööda metsa- ja kruusateid ning heinamaid, sekka ka natuke asfalt- ja laudteid. Rada viis osalejad nii suusamaratoni raja ühte kuulsamasse kohta ehk Harimäele kui ka näiteks tuntud Kekkose rajale ja Pühajärve äärde.

Juubelimatk ei kuulu Tartu Maratoni Kuubiku sarja, seega stardib tänavune Kuubiku hooaeg 10. mail peetava 38. Tartu Maastikumaratoniga.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: