EASL-i aastapäeval näeb korvpalliväljakul mitmeid Eesti ekskoondislasi

Janar Talts
Janar Talts Autor/allikas: ERR

Reedel tähistab Eesti Akadeemiline Spordiliit oma asutamise 28. aastapäeva traditsioonilise kõrgkoolide õppejõudude ja töötajate turniiriga, mis peetakse Tartu Ülikooli spordihoones (Ujula 4).

Osalema on oodata kümne kõrgkooli ja ametiasutuse võistkondi. Osalevad kõik Eesti suuremad kõrgkoolid nagu Tartu Ülikool, Tallinna Ülikool, Sisekaitseakadeemia, Tallinna Tehnikaülikool, Eesti Maaülikool ja Tartu Tervishoiu Kõrgkool.

Kaugemad külalised on Helsingi Ülikoolist. Turniiril teevad kaasa ka Audentese Spordiklubi töötajad, sest just Audentese õpilased on ka tulevased üliõpilassportlased. Tavapäraselt osalevad turniiril ka Tartu ja Tallinna Linnavalitsuse töötajad, viimastel aastatel on kaasa tegemas ka Eesti Politsei Spordi Liit.

Turniiri eesmärgiks on tihendada koostööd kõrgkoolide ja nende spordiklubide töötajatega, spordiinstitutsioonide ja üliõpilasspordi toetajatega. Võisteldakse korvpallis, võrkpallis, lauatennises, sisesõudmises, males ja korvpalli vabavisetes.

Mitmetes võistkondades teevad kaasa ka mitmed endised Eesti koondise mängijad. Korvpallis tulevad platsile Janar Talts, Toomas Kandimaa, Toomas Liivak, Priit Ilver, Tair Tenno, Howard Frier, Rauno Pehka, Raido Ringmets ja Merilin Metsalu.

Võrkpallis teevad kaasa Janis Sirelpuu ja Veiko Lember, lauatennises Taago Puntso, males Igor Krupenski, Deniss Karai ning Siim Kanep.

Õhtusel autasustamisel ja vastuvõtul tähistatakse ka Valter Lenki 90. sünnipäeva. Tema initsiatiivil ja eestvedamisel taasasutati Eesti Akadeemiline Spordiliit aastal 1992. Tänu Valter Lenki tööle taastati SELL Mängude traditsioon, mis oli pärast II Maailmasõda pikkadeks aastateks katkenud. Enam kui kümne aasta jooksul oli ta Eesti Akadeemilise Spordiliidu asepresident ja viis Eesti üliõpilasspordi rahvusvahelisele areenile. Samas peetakse meeles ka Eesti Akadeemilise Spordiliidu juhatuse liiget Harry Lembergi, kellel oli mõni aeg tagasi väiksem juubel.

Võistlused avatakse koos ühispildi tegemisega kell 9.45 ning võistluste orienteeruv lõpp ja autasustamine on kell 17.30. Kõik huvilised on oodatud TÜ spordihoonesse turniirile kaasa elama.

Toimetaja: ERR Sport

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: