Nõlvak - Tiisaar: kehva turniiri oli vaja, et endas teine külg avastada

Eesti rannavollepaar Kusti Nõlvak - Mart Tiisaar sõitis teisipäeval treeninglaagrisse Türki, kus hakkab juba uuele hooajale põhja laduma. Eesmärk on olla suve hakul tippvormis ja mais olümpiapääset jahtida.

Nõlvakul ja Tiisaarel on selja taga pikk hooaeg MK-sarjas, mida nad ise hindavad väga kõrgelt - eriti rahule jäid nad hooaja lõpuga. Augusti lõpus tegid Nõlvak-Tiisaar MK-sarjas oma parima esituse ja jõudsid Jurmalas peetud kolme tärni MK-etapil finaali, kus jäid alla vaid tugevatele lätlastele.

"Lõpp läks üle ootuste hästi," tunnistas Nõlvak ERR-ile. "Enne Jurmalat mul küll ei olnud sellist tunnet, et läheme sinna medali järele. Pigem oli see, et hea, kui alagrupist edasi saab. Läks aga järjest paremaks."

Augusti alguses peetud Euroopa meistrivõistlustel kaotas Eesti paar küll kõik kolm alagrupimängu, kuid võttis sellest kohtumisest sellegipoolest palju väärtuslikku kaasa.

"Kaotused ikka õpetavad," sõnas Nõlvak. "Saime palju detaile enda mängu kohta." "Tol hetkel jäi pettumusokas ikka," ütles Tiisaar. "Aga mõni turniir edasi tegime oluliselt paremaid sooritusi, oluliselt paremaid tulemusi. Siis võib-olla loksus pusle kokku, äkki oligi kehva turniiri vaja, et teine külg avastada ja edasi liikuda."

Nüüd treenivad Nõlvak ja Tiisaar vahepeal Türgis ja valmistuvad peatseteks tugevateks etappideks Hiinas ja Mehhikos, veebruarist ja märtsist algab juba tihedam võistluste graafik. Eesmärk on olla tippvormis suve hakul, maikuus osalevad nad ka olümpiamängude kvalifikatsiooniturniiri teises ringis.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: