U-21 jalgpallikoondis kaotas Venemaale viie väravaga ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Eesti - Venemaa U-21 jalgpalli EM-valikmäng
Eesti - Venemaa U-21 jalgpalli EM-valikmäng Autor/allikas: Jana Pipar/Jalgpall.ee

Eesti U-21 jalgpallikoondise jaoks jätkus Pärnu Rannastaadionil EM-valiksari, kui ühe võidu kõrvale saadi kolmas kaotus. Teisipäeval jäädi 0:5 alla Venemaale.

Eesti jäi kaotusseisu 26. minutil, kui Alex Roosalu veale järgnenud penalti realiseeris Moskva CSKA-s palliv ja juba Venemaa A-koondistki esindanud Fjodor Tšalov.

Venemaa kahekordistas oma eduseisu 35. minutil, mil Nikita Kalugin jõudis paremalt äärelt trahvikasti, leidis täpse sööduga Maksim Glušenkovi, kelle vasaku jala löök võttis Roosalust väikese rikošeti ja jõudis väravasse.

65. minutil läksid külalised kolme väravaga juhtima, kui mõni hetk varem vahetusest sekkunud Daniil Glebov lõi kauglöögi Eesti värava nurka. Idanaabrite eduseis kasvas veelgi kolm minutit hiljem, mil oli täpne Danil Krugovoi.

Venemaa lõi oma viienda värava kohtumise 75. minutil, mil terava nurga alt saatis palli väravasse Kalugin.

Eesti alagrupi teistes mängudes alistas Poola 1:0 Serbia ning Läti tegi kodus väravateta viigi Bulgaariaga. Alagrupi tipus on nelja mänguga kümme punkti teeninud Poola, Venemaa on kaheksa punktiga teine. Bulgaaria on kogunud viis ja Serbia neli punkti. Eestil on viiendana koos kolm punkti ja Lätil on kirjas kaks viigipunkti.

Eesti U-21 koondist ootab sel kalendriaastal ees veel üks valikmäng, kui 15. novembril kohtutakse võõrsil Serbiaga.