Laane korvpalli MM-i finaalist: kerge eelise võib anda Hispaaniale

Pühapäeval lähevad korvpalli MM-i finaalis vastamisi Hispaania ja Argentina meeskonnad. ETV spordisaate stuudios käis korvpallist rääkimas Avis Utilitas Rapla tagamängija Rait-Riivo Laane.

Hispaania on ilmselt favoriit, oled sa nõus?

Ma usun küll, et kerge eelise võib Hispaaniale anda, aga kuna see mäng on ikkagi ühest mängust, kus saavad nii palju erinevaid asju otsustavaks, et keegi Hispaaniat väga kindlaks favoriidiks pidada ei saa.

Mis on Argentina variandid finaalis?

Ma usun, et Luis Scola on näidanud sel turniiril, et ta on kõigeks võimeline. Me ei tea, mis sealt veel tulla võib. Sellises vanuses sellised etteasted, et äkki tal on veel midagi varuks meile.

Ülejäänud mehed seal ümber on ju ka väga head korvpallurid. Mida nemad nii hästi teevad?

Facundo Campazzo kindlasti on nende jaoks pärast Scolat vedur. Väga palju oleneb, kuidas ta suudab teised mehed endaga kaasa tõmmata, aga samas ma usun, et Hispaania mehed peaks teda päris hästi teadma ka. Treeningutel on ta ka mõnega kogu aeg koos ja mingi rohi on neil kindlasti välja mõeldud.

Hispaania põhimeestest on kõik säranud juba väga kaua aega. Kas on keegi sinu arust sellel MM-il kuidagi eriti väljapaistev olnud?

Ma ütleks Marc Gasol. Minu jaoks on ta jätnud väga positiivse mulje. Kellelgi pole olnud Hispaania vastu korvi all lihtne. Samas Hispaania on mänginud natuke teisiti kui tavaliselt, pigem kaitse poolt rõhutades. Tavaliselt on Hispaania olnud puhas ründemeeskond.

USA meeskonnast räägitakse palju ja jäädaksegi rääkima. Olümpia on aga järgmisel aastal ja siis aetakse jälle väga kõva koosseis kokku. Kas see MM-i seitsmes koht ameeriklasi heidutab ka?

Ma usun küll. Ameeriklased peavad end korvpalli võistlustes number üheks. Ma arvan, et see käib nende au pihta väga kõvasti. Nad teevad endast kõik oleneva, et saaks olümpiale välja panna väga tugeva meeskonna. Ma arvan, et väga paljude meeste loobumisotsus tuli ka sellest, et järgmine suvi on olümpia hooaeg. Nende jaoks tähendaks see seda, et sel aastal tuleks mängida väga kõvasti terve suvi. Ette valmistada enda hooajaks ei saaks ja siis tuleks see olümpiahooaeg veel teha. See periood läheks liiga pikaks, kus on vaja treenida.

Ma vaatan, et USA läheb sulle ka korda, sest USA vastus oli konkurentsitult kõige pikem.

Noh jah, ma arvan, et see saab väga huvitav olema, kuidas nad tulevad. Selle aasta MM näitas väga hästi ära, et Euroopa riigid on järgi jõudnud USA tasemele. Ei ole seal füüsiliselt väga suurt vahet ja mänguliselt ka.

Ühesõnaline vastus, kes võidab homme?

Ma arvan, et Argentina.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: