Korvpalli MM-finaalturniiril said paika veerandfinaalide paarid ({{commentsTotal}})

Jaylen Brown (USA)
Jaylen Brown (USA) Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Korvpalli maailmameistrivõistluste finaalturniiri vahegrupifaasile tõmmati esmaspäeval joon alla. Viimastes mängudes said võidud ja kindlustasid veerandfinaaliks esimese asetuse USA ja Austraalia.

Ameerika Ühendriikide koondis alistas Brasiilia 89:73 (21:18, 22:21, 24:17, 22:17). Võitjate parimad olid Myles Turner ja Kemba Walker 16 punktiga. Brasiiliale tõi Vitor Benite 21 punkti.

K-vahegrupi võitis täiseduga USA. Nii Tšehhi, Kreeka kui ka Brasiilia teenisid kolm võitu ja kaks kaotust, kuid paremus omavahelistes mängudes aitas kaheksa hulka tšehhid.

L-vahegrupi võitis Austraalia koondis, kes oli tasavägises kohtumises üle Prantsusmaast 100:98 (24:23, 22:23, 29:25, 23:29) ja vältis nii veerandfinaalis USA-d. Patty Mills tõi võitjatele lausa 30 punkti, kuid üleplatsimeheks osutus ühe punkti enam visanud prantslane Evan Fournier.

Veerandfinaalides kohtuvad Argentina - Serbia, USA - Prantsusmaa, Hispaania - Poola ja Austraalia - Tšehhi.