Korvpalli MM: kaotus Poolale jättis Venemaa ülimalt keerulisse seisu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Poola korvpallikoondislased võitu tähistama
Poola korvpallikoondislased võitu tähistama Autor/allikas: Sputnik/Scanpix

Korvpalli maailmameistrivõistlustel Hiinas alistas Poola I-vahegrupis Venemaa 79:74.

Venelased võitsid küll kohtumise avaveerandi kuue silmaga ning ka poolajale mindi sama suures eduseisus, kuid pärast vaheaega oli paremaks meeskonnaks Poola, kes võitis kolmanda veerandi kahe ning neljanda veerandi juba üheksa punktiga. Lõppkokkuvõttes võttis Poola Venemaa vastu viiepunktilise võidu.

Võitjate parimana viskas Adam Wacynski 18 punkti, 14 silma ja üheksa lauapalli kirjutati Mateusz Ponitka kontole. Kümme punkti tõi pingilt sekkunud Damian Kulig. Venemaa resultatiivseim mängumees oli 21 punkti loopinud Mihhail Kulagin, kaksikduubliga sai hakkama 11 punkti ja kümme lauapalli toonud Andrei Vorontsevitš.

Poola tänane võit venelaste üle jättis viimased ülimalt keerulisse seisu, sest edasipääsuks veerandfinaali sõltutakse eelkõige Argentina mängude tulemustest. Samuti I-vahegruppi kuuluv Argentina peaks kaotama nii Venezuelale kui Poolale, Venemaa peaks samal ajal võitma suurelt Venezuelat.

Liider Poolal on kirjas kaheksa punkti, Argentinal on teisena kirjas kuus silma. Järgnevad Venemaa (6) ja Venezuela (5).

J-vahegrupis jätkas täiseduga Serbia, kes võttis Puerto Rico vastu koguni 43-punktilise võidu, olles paremad 90:47 (23:14, 26:12, 22:13, 19:8). Gruppi kuuluvad veel Hispaania ja Itaalia, kes mängivad omavahel täna õhtul.