Kuhi Eesti korvpalli arengust: loodame kuue kuni kümne aasta pärast MM-il mängida

Kanadas toimunud 3x3 korvpallisarja maailmaturnee finaalvõistluse võitis Eesti meeskond. Poolfinaalis alistati 17:12 Leedu ja finaalis 21:7 ülekaaluga Venemaa. 3x3 korvpallist ning Eesti korvpalli tulevikuplaanidest käis ETV spordisaates rääkimas korvpalliliidu peasekretär Keio Kuhi.

"Tegemist ei ole küll tiitlivõistlustega traditsioonilises võtmes, aga see on kindlasti üks suurimaid korvpallisarju üle maailma. Seal osales kuskil 8500 mängijat, 16 riigi võitjate vahel selgitati parim ja ma arvan, et see on hea tulemus," kommenteeris Eesti meeste 3x3 korvpallikoondise saavutust Kuhi.

Möödunud nädalal leidis meedias kõneainet Leedu 3x3 korvpalli eestvedaja Rolandas Skaisgiryse sõnavõtt, mille kohaselt võib traditsiooniline korvpall olümpiamängude kavast kaduda. Kuhi sõnul puudub sellisel väitel tõepõhi. "Tõsi – uudistes see oli ja lugesin ka ise selle artikli läbi ning suhtlesin seejärel kolleegidega Leedust, kust see uudis tuli, ja FIBA inimestega, ning minu teada keegi peale selle ühe inimese (Rolandas Skaisgiryse – toim.) keegi teine seda ei aruta. Kindlasti see nii ei ole, et korvpall olümpialt eemale jääks."

Rahvusvaheline korvpalliliit (FIBA) tunnustas möödunud nädalal alaliite hiljutiste saavutuste eest. Arenguauhindade kategoorias sai Eesti kahe tunnustuse osaliseks, kui vahemikus 2017–2019 tehtud arengu eest teeniti esikoht poiste kategoorias ning kolmas koht meeste arvestuses. "See on hämmastav, sest rankingus on ju 100+ riiki," kommenteeris Kuhi saavutusi.

"Olla seal kõige esimene ühes kõige olulisemas kategoorias, mis on poisid, ehk tulevik, siis mina julgen ennustada, et lähiajal teeb suure hüppe ka meeste koondis. Tore on kuulda fakti, et oleme teinud väga suure arengu. Ühel aastal tegime +19 kohta ja nüüd +10 ja see on väga tore, aga kaugel sellest me ei ole rahul. Korvpall 2030 strateegia näeb ette, et kuue kuni kümne aasta pärast mängime me maailmameistrivõistlustel," rääkis korvpalliliidu peasekretär pikaajalistest plaanidest.

Hetkel tegeleb korvpalliliit uue peatreeneri otsingutega, mis Kuhi sõnul jõuavad lõpule hiljemalt kuu aja jooksul. "Korvpalliliidu juhatus kogunes mõni nädal tagasi ja vaatas üle laekunud avaldused, mida oli 18. Seal oli nii eestlasi, kui ka päris palju välismaalasi. Tänaseks oleme jõudnud kuue kuni kaheksa nimeni, teeme taustauuringuid, peame läbirääkimisi ning loodame, et lähinädalatel või kuu jooksul saame välja tulla uue nimega, kes hakkab juhendama Eesti rahvuskoondist."

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: