Manchester City teenis võidulisa, Tottenham sai kodus üllatuskaotuse ({{commentsTotal}})

Tottenham Hotspur - Newcastle United
Tottenham Hotspur - Newcastle United Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Inglismaa jalgpalli kõrgliigas teenis pühapäeval võidulisa tiitlikaitsja Manchester City, kes alistas võõrsil Bournemouthi 3:1. Tottenham Hotspur pidi kodumurul tunnistama Newcastle Unitedi paremust.

City, kes mängis eelmises voorus Tottenhamiga viiki, läks Bournemouthi vastu kohtumist juhtima 15. minutil, mil Kevin de Bruyne söödust avas skoori Sergio Agüero. Raheem Sterlingu tabamus viis küll külalised 43. minutil 2:0 juhtima, ent Liverpoolist laenul oleva Harry Wilsoni suurepärane karistuslöök tõi Bournemouthi taas ühe värava kaugusele. Kuigi võõrustajad näitasid teisel poolajal head ründemängu ja olid lähedal ka seisu viigistamisele, tõi Sergio Agüero 64. minuti tabamus külalistele lõppkokkuvõttes kindla 3:1 võidu.

Üllatuskaotuse pidi vastu võtma kodus mänginud Tottenham Hotspur, kes jäi alla Newcastle Unitedile 0:1. Kohtumise ainsa värava lõi 27. mänguminutil klubi rekordost Joelinton, kes kasutas ära võõrustajate puuduliku kaitsetöö. Resultatiivse söödu sai kirja Christian Atsu.

0:1 kaotusele oli lähedal ka Wolverhampton Wanderers, kes jäi kodus Burnley vastu 13. minutil Ashley Barnesi väravast 0:1 kaotusseisu. Kastanid tõi Wolvesi jaoks tulest välja Raul Jimenez, kes realiseeris üleminutitel penalti, tuues sellega Wolverhamptonile väärtusliku viigipunkti.

Liigatabeli liidrina jätkab ainsa meeskonnana kolm esimest mängu võitnud Liverpool, kel on üheksa punkti. Teiseks tõusis seitse punkti kogunud Manchester City.