Komplekteeritud Kalev/Cramo valmistub hooajaks

Uueks hooajaks valmistuv Kalev/Cramo korvpallimeeskond on ühistreeninguid seni teinud kaks nädalat. Meeskond on komplekteeritud ja treeningutel käib teineteise tundmaõppimine.

Valitsev Eesti korvpallimeister on siiani tegelenud põhiliselt üldkehalise ettevalmistusega, pallitrenne on tehtud minimaalselt ja kontaktiga trenne vaid paar tükki.

"Me oleme seni treeninud kaks nädalat, rohkem teinud tööd füüsilise poole kallal ja mängijate individuaalse tööga, kus puudub kontakt," lausus peatreener Roberts Štelmahers ERR-ile.

"Oleme teinud seni vaid ühe kontakt-trenni ja seega on raske öelda, kus me hetkel asume. Meeskond on väga professionaalne ja mul oli saabudes hea meel näha, et eestlased olid heas füüsilises seisus."

Stelmahers on eestlastele hästi tuttav mängijana, eelmisel hooajal oli ta ka üks Tähtede mängu treeneritest. Ja kuigi mängijana on tal Eesti korvpalliga rohkem kokkupuuteid kui treenerina, on mõned asjad juba mängijate jaoks selged.

"Ma arvan, et vana ja targa mängumehena nagu ta oli... ma arvan, et tema visioon ja kõik on päris õige!" tunnustas Kalev/Cramo ääremängija Kristjan Kangur. "Loomulikult ei ole ma veel kõiki tema külgi tundma õppinud - selleks on natuke aega -, aga algus on minu jaoks positiivne!

Välistäiendusi on Kalev/Cramos hetkel neli, meeskond võrreldes eelmise hooajaga suuresti uus, mingi tuvumine on aga juba toimunud.

"Isiksused tunduvad küll väga kihvtid, asjalikud ja sõbralikud," lausus tagamängija Sten Sokk. "Tundub, et meeskonna keemia mõistes on hetkel üsna hea võistkond kokku saadud."

"Eks me kompame päev-päevalt," ütles Kangur. "Iga päevaga tuleb rohkem infot juurde. Kohaneme peatreeneri nõudmistega, harjume üksteisega. Kõik on hetkel veel üpris lapsekingades."

Lisaks Sokule on Kalevisse eestlastest lisandunud Martin Paasoja, klubisse naases Janari Jõesaar ning Hispaaniast tuli Eestisse tagasi Sander Raieste, kes klubitasandil mängis Eestis korvpalli kolm aastat tagasi.

"Ma olen päris positiivselt häälestatud", sõnas Raieste. "Seltskond tundub hea ja võistkonnas on kõik osad olemas. Kindlasti tahaks teha hea soorituse VTB-s. Vähemalt sama lähedale kui eelmisel aastal. Ja ka Eesti-Läti liigas kokkuvõttes kaugemale jõuda."

Meeskond on põhiosas Kalevil koos, aga kui keegi kerkib silmapiirile, siis uuritakse igal juhul edasi. "Me otseselt ei otsi ise kedagi, lihtsalt hoiame silmad lahti täienduste osas," lausus Štelmahers. "Esmalt püüame vaadata, kuhu jõuame praeguse koosseisuga."

"Eesmärgid on ikkagi võimalikult palju võite saada," lausus Sokk Võib-olla kõige suurem eesmärk oleks... kindlasti VTB-s taas play-off'i saada, aga isiklikus plaanis on siht Eesti-Läti liiga see aasta ära võita. Jälle oleks siis üks märk maha pandud!"

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: