Liverpool alistas penaltiseerias Chelsea ja võitis Superkarika ({{commentsTotal}})

UEFA Superkarikas: Liverpool - Chelsea
UEFA Superkarikas: Liverpool - Chelsea Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Kolmapäeval Istanbulis peetud UEFA Superkarika võitis Liverpool, kes alistas Londoni Chelsea 2:2 lõppenud lisaaja järel penaltitega 5:4.

Kohtumise avapoolajal oli ohtlikumaks pooleks Euroopa liiga valitsev meister Chelsea, kes suutis juuni alguses kuuendat korda Meistrite liiga võitnud Liverpooli suure surve alla panna. Hea ründetegevus kandis vilja 36. minutil, mil Christian Pulisici täpsest söödust avas skoori Prantsusmaa ründaja Olivier Giroud.

Poolajal otsustas Liverpooli peatreener Jürgen Klopp mängu tuua pingile jäetud ründaja Roberto Firmino, kes muutis pea koheselt mängu käiku. Brasiillane suutis 48. minutil omaks võtta Fabinho poolt üle Chelsea kaitseliini antud söödu, mille suunas edasi Sadio Manele, kes tõi tabloole viiginumbrid.

Võimalusterohke normaalaeg lõppes mõlema meeskonna ponnistustest hoolimata viigiliselt, mistõttu läks kohtumine lisaajale. Liverpooli avavärava autor Mane viis küll oma meeskonna 95. minutil Roberto Firmino söödust 2:1 juhtima, ent kuus minutit hiljem viigistas Chelsea seisu, kui Tammy Abrahami teenitud penalti realiseeris osavalt Jorginho.

Viigiliselt lõppenud lisaajale järgnenud penaltiseerias osutus Liverpooli kangelaseks meeskonna vigastatud esikinnast Alissoni asendav varuväravavaht Adrian, kes tõrjus Tammy Abrahami penalti, tänu millele võitis Liverpool 5:4.

Tegemist on Liverpooli neljanda UEFA Superkarika võiduga. Viimati võideti trofee 2005. aastal, mil Monacos alistati Moskva CSKA 3:1.