Laupäeval selgusid Eesti meistrid tänavakorvpallis ({{commentsTotal}})

FIBA 3x3 korvpalli maailmaturneel kasutatav pall
FIBA 3x3 korvpalli maailmaturneel kasutatav pall Autor/allikas: FIBA

Laupäeval peeti Tallinnas Snelli staadionil selle suve Eesti kõige kõrgetasemelisem 3×3 korvpalliturniir, kus parima Eesti tiimina saavutas Boft Tallinn rahvusvahelises konkurentsis kolmanda koha ning krooniti seega Eesti meistriks.

Play-off'is näitas kõige võimsamat minekut Leedu tiim Šakiai Gulbele, kes alles hiljuti võitis ka tugevatasemelise turniiri Riias, vahendab Korvpall24.ee. Leedukad koosseisus Paulius Beliavicius, Aurelijus Pukelis, Marijus Uzupis ja Šarunas Vingelis alistasid esmalt veerandfinaalis kaasmaalased Naniet 21:13, poolfinaalis Eesti esindustiimi Bofti (Martin Dorbek, Joonas Järveläinen, Kristjan Evart ja Levi Martin Giese) 20:13 ning finaalis ka poolakate Gdanski 22:9.

Tallinn Open 2019 kulminatsiooniks astusid poodiumile seega leedukate Šakiai Gulbele, poolakate Energa 3×3 Gdansk ja Boft Tallinn. Eesti meistriks krooniti Boft, teise koha sai Kvartett, kes rahvusvahelises arvestuses jäi 11:16 kaotusega venelaste Nokian-SPB-le pidama veerandfinaali, ning kolmas oli EMÜ X meeskond.

Naiste turniiri võitis Läti rahvusnaiskond, kes finaalis alistas 12:5 Poola tiimi. Kolmandaks ja ühtlasi ka Eesti meistriteks krooniti Triso Super (Merilyn Närep, Maria Metsaorg, Sofia Košareva ja Trine Kasemägi).