Štelmahers hakkab juhendama ka Läti koondist; Reinbok: oleme selleks valmis

Foto: Siim Semiskar/ERR SPORT

Neljapäeval selgus, et BC Kalev/Cramo peatreeneriks saanud Roberts Štelmahers hakkab ühtlasi juhendama ka Läti korvpallikoondist. Eesti esiklubi abitreeneri Indrek Reinboki sõnul ollakse mõlemas organisatsioonis selle jaoks valmis.

"Võistkonna komplekteerimine eestlaste osas on alati olnud sarnane," rääkis Kalev/Cramo abitreener Indrek Reinbok intervjuus Vikerraadiole. "Meil on VTB Ühisliigas mängimise jaoks vajalik minimaalselt kuus eestlast võistkonnas, optimaalne number on 7-9. Kalev/Cramo tasemel võistkond peab eestlaste valikul alati silmapiiril hoidma Eesti koondise tasemel mängijaid."

Kas klubi hea hooaeg VTB Ühisliigas on meeste klubisse toomist lihtsustanud? "Eestlasi silmas pidades annab see kindlasti mängijatele mingi kindluse," tõdes Reinbok. "Liiga on hea, eelmine aasta oli tugev treener, uus treener on tugev. Need on need faktorid, mida mängijad vaatavad."

Täna tuli avalikuks uudis, et Kalev/Cramo peatreeneriks asunud Roberts Štelmahers hakkab juhendama ka Läti korvpallikoondist. "Ma pole täpselt kursis, kuidas sealpool tingimused on, aga mulle tundub, et Läti koondise peatreener peab koostama võistkonna neile ette antud turniirideks ja tegelema ainult selle võistkonna ettevalmistusega," selgitas Reinbok.

"Kui Eesti koondise peatreenerilt nõutakse laiemat pildi hoomamist ja suuremat tööd; Eesti korvpalli üldist arendamist, tundub, et seda osa Läti koondise peatreener ei pea tegema. Väikeste riikide puhul tuleb neid asju kombineerida ja keegi peab sel hetkel rohkem pingutama. Mõlemas organisatsioonis ollakse selle jaoks valmis. Mingil määral tuleb lõivu maksta, aga nii klubi kui treenerid arvavad, et sellega tullakse toime."

Reinboki sõnul on Kalev/Cramo komplekteerimine veel pooleli, põhituumik võiks tema sõnul olla koos augusti keskpaigaks. "Meil on korvialuste mängijate osakonnas kindlasti väga palju lahtiseid otsi. Number nelja positsioonile loodame veel esimese variandina Eesti mängijaid värvata, keskmängija kohale tuleb ilmselt ikkagi väga tõsiselt välismaal ringi vaadata. Sellel turul on praegu väike ülekuumenemine ja päris raske on sealt head kraami kätte saada. Läbirääkimised käivad ja iga päev on laual erinevaid variante, mida kaalutakse. See protsess on alles pooleli," rääkis Reinbok.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: