Sanchez viis tiitlikaitsja Tšiili Copa Americal veerandfinaali ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Alexis Sanchez kaaslastega väravat tähistamas.
Alexis Sanchez kaaslastega väravat tähistamas. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Lõuna-Ameerika suurturniiril Copa America selgus teine veerandfinalist, kui tiitlikaitsja Tšiili alistas 2:1 Ecuadori, tagades sellega alagrupist edasipääsu.

Tšiili asus kohtumist 8. minutil Jose Fuenzalida väravast juhtima, kuid 26. minutil realiseeris Enner Valencia penalti, viigistades seisu. Võiduvärava lõi 51. minutil Alexis Sanchez.

Pärast mängu avaldas Sanchez, et tegi avapoolajal enda hüppeliigesele liiga ja mängis kogu ülejäänud kohtumise läbi valu. "Poolajal vaatas arst tema jala üle ja ütles, et ta võib jätkata," sõnas Tšiili koondise peatreener Reinaldo Rueda. "Nüüd vaadatakse jalg uuesti üle, loodetavasti pole midagi väga hullu."

Ecuador lõpetas mängu kümnekesi, kui 89. minutil teenis Gabriel Achilier punase kaardi.

Viimasel kahel korral ehk 2015. ja 2016. aastal Copa America võitnud Tšiili on C-alagrupis võitnud mõlemad senised mängud ja on enne viimast vooru kuue punktiga liider. Teine on nelja punktiga Uruguay, kolmas Jaapan ühe punktiga ja Ecuadoril on punktiarve avamata. Alagrupi viimases voorus mängib Tšiili Uruguayga ning Ecuador kohtub Jaapaniga.