Marta tegi MM-il ajalugu, aga Brasiilia sai üllatusliku kaotuse ({{commentsTotal}})

Marta
Marta Autor/allikas: ZUMAPRESS.com/Scanpix

Naiste jalgpalli maailmameistrivõistlustel tegi Brasiilia täht Marta ajalugu, kuid tema suursaavutust varjutas brasiillannade kaotus – Brasiilia 24 aasta jooksul esimest korda alagrupis kaotuse, jäädes 2:3 alla Austraaliale.

33-aastane Marta viis 27. minutil penaltist Brasiilia juhtima ja temast sai esimene mängija, kes on nüüd skoorinud koguni viiel MM-il. 11 minutit hiljem suurendas Cristiane Brasiilia eduseisu 2:0-le.

Teisel poolajal lõid aga austraallannad 13 minutiga kaks väravat ja viigistasid seisu. 66. minutil saatis Monica palli peaga oma väravasse, andes sellega võidu Austraaliale. Monica tabamust kontrolliti ka VAR-iga ja värav jäi jõusse.

Austraalia on alles teine naiskond, kes suutnud MM-il vähemalt kaheväravalisest kaotusest välja tulla, 1995. aastal sai samaga hakkama Rootsi, alistades Saksamaa 3:2.

C-alagrupis on nüüd nii Brasiilial, Itaalial kui ka Austraalial kolm punkti.

Teises neljapäevases mängus oli Hiina 1:0 parem Lõuna-Aafrika Vabariigist.

Lõuna-Aafrika – Hiina 0:1
Austraalia – Brasiilia 3:2