Läti kaotas Iisraelile, kaks punast teeninud Leedu koondis mängis viiki ({{commentsTotal}})

Läti ja Iisrael 2020. aasta EM-valiksarja kohtumises
Läti ja Iisrael 2020. aasta EM-valiksarja kohtumises Autor/allikas: TT NYHETSBYRÅN/Scanpix

Jalgpalli 2020. aasta EM-valiksarja kolmanda vooru mängudes kaotas Läti koondis Iisraelile 0:3 ning kaks punast kaarti teeninud Leedu koondis mängis Luksemburiga 1:1 viiki.

G-alagrupis tegi Iisraeli koondise eest kübaratriki Eran Zahavi, kes igapäevaselt mängib Hiinas. Väravad lõi ta 10., 59. ja 80. minutil. Samas alagrupis kaotas Põhja-Makedoonia koduväljakul 0:1 Poolale ning Austria sai jagu Sloveeniast 1:0.

G-alagrupis järkab liidrina kolm võitu kirja saanud Poola, kel on üheksa punkti. Iisrael on seitsme punktiga teine ja Põhja-Makedoonia neljaga kolmas. Järgnevad Austria (3), Sloveenia (2) ja Läti (0).

B-alagrupis mängis Leedu koondis kodus 1:1 viiki Luksemburiga. Avavärava sai külaliste eest kirja Gerson Rodrigues, kes oli täpne 20. minutil. 42. minutil tuli mängust lahkuda Saulius Mikoliunasel, kes pälvis teise kollase kaardi. Leedulaste viigivärava lõi 74. minutil Arvydas Novikovas. Seejärel pälvis teise kollase Modestas Vorobjovos, mis tähendas, et Leedu koondisel tuli mäng lõpetada üheksakesi.

Sama alagrupi teises kohtumises alistas Ukraina kodus Serbia 5:0. Ühtlasi juhib Ukraina alagruppi seitsme punktiga. Talle järgnevad Luksemburg (4), Portugal (2), Leedu (1) ja Serbia (1).

A-alagrupis mängisid Montenegro ja Kosovo 1:1 viiki. Tšehhi sai aga 2:1 jagu Bulgaariast. Alagruppi juhib Inglismaa (6), järgnevad Tšehhi (3), Kosovo (2), Bulgaaria (2) ja Montenegro (2).

D-alagrupis kaotas Gibraltar 0:3 Gruusiale ning Taani ja Iirimaa leppisid 1:1 viigiga. Iiirma juhib alagruppi seitsme punktiga. Šveits on nelja punktiga teisel ja Gruusia kolmega kolmandal kohal. Taanil on punkte kaks ja Gibraltaril null.

F-alagrupis teenis võidu Rootsi, kes alistas 3:0 Malta. Norra ja Rumeenia mängisid 2:2 viiki ning Fääri saared kaotasid Hispaaniale 1:4. Edetabelis on esikohal Hispaania (9), teisel Rootsi (7), kolmandal Rumeenia (4), neljandal Malta (3), viiendal Norra (2) ja kuuendal Fääri saared (0).

Eesti koondis kohtub Põhja-Iirimaaga täna õhtul ning kohtumisele saab kaasa elada ETV ja ERR-i spordiportaali vahendusel alates kella 18.45-st.