Gert Kullamäe asub TalTechi peatreeneriks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Gert Kullamäe ja Rait Käbin
Gert Kullamäe ja Rait Käbin Autor/allikas: Tal Tech Basketball Facebook

Tänavu Eesti meistrivõistlustel neljandaks tulnud TalTechi korvpallimeeskonna uueks peatreeneriks saab Gert Kullamäe.

"Kuna me tahame spordiklubina ja samas ka korvpallivõistkonnana edasi areneda, siis tuleb tõdeda, et kahel kohal töötamine muutus mingist ajast alates liiga üle jõu käivaks," kommenteeris meeskonna senine juhendaja Rait Käbin klubi Facebooki lehekülje vahendusel. "Pöördusin ettepankuga Gerdi poole ja leidsime kiiresti ühise keele: meie visioon ühtis, kuidas edasi peame minema ning kuhu tahame jõuda."

Käbin aga meeskonnast kaugeks ei jää. "Spordiklubis töötades olen kindlasti võistkonna tegemiste juures igapäevaselt, aga senisest rohkem tahan keskenduda spordiklubi arendamisse ja tulevasele perelisale ning samas on hea meel, et Gerdi peamiseks abiliseks jääb meie korvpallikooli ambitsioonikas treener Kris Killing."

"Kuna Gert on ise ka meie ülikooli korvpallimeeskonnas kunagi mänginud, suure kogemustepagasiga ning on alati olnud hingega Eesti korvpalli arendamise juures, siis leiame, et tema on just see, kes meie korvpallimeeskonna teed edasi juhtima peaks," jätkas Käbin. "Soovime spordiklubi poolt Gerdile tulevases ametis edu ja jaksu. Gert alustab augustis."

Gert Kullamäe oma sõnul ettepanekut kaua ei kaalunud. "Tänan Raiti ja Raidot [mänedžer Raido Ringmets] usalduse eest, et nad mulle sellise ettepaneku tegid. Kaua mõtlemisaega ei olnud vaja, kuna olen siinkandis üles kasvanud ja mul on selle majaga erilised mälestused niikuinii. Kõike kokku pannes tuli otsus suhteliselt kiiresti."

"Tahame üheskoos panustada Eesti korvpalli ja meil oli koheselt ühine arusaam klubi tegevusest ja tulevikuplaanidest," jätkas Kullamäe. "Minu kui eksmängija ja treeneri jaoks on alati tähtis keskkond, et ümberringi oleks positiivne suhtumine ja usaldusväärsed inimesed. Siin on kõik minu jaoks olemas. Ootan põnevusega uut väljakutset ja loodetavasti sulandun meeskonda kiiresti."

47-aastane Kullamäe on varem juhendanud Tartu Ülikool/Rocki meeskonda (2012-2017) ja alates mullu jaanuarist aasta ka Tallinna Kalev/TLÜ võistkonda.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: