Tormiline veerandtund kirjutas Atalanta Itaalia ajalooraamatutesse ({{commentsTotal}})

Josip Ilicic lõi neljapäeval Atalanta kaks esimest väravat
Josip Ilicic lõi neljapäeval Atalanta kaks esimest väravat Autor/allikas: EPA/Scanpix

Itaalia jalgpalli kõrgliigas jätkas Atalanta head hooaega Bologna üle võetud 4:1 võiduga. Kodumeeskond lõi kõik väravad juba esimese veerandtunniga.

Josip Ilicic sahistas külaliste võrku kolmandal ja viiendal minutil, üheksandal minutil oli täpne Hans Hateboer. 20 tabamusega liigas Atalanta edukaimaks väravakütiks olev Duvan Zapata viis 15. minutil võõrustajad juba 4:0 juhtima. Bologna auvärava eest hoolitses teise poolaja alguses Riccardo Orsolini.

Sellist turmtuld on ühe värava all Serie A-s nähtud vaid korra varem, kui 1932. aasta märtsis läks Juventus Roma vastu samuti 15. minutiks nelja väravaga juhtima.

Atalanta pidi Serie A-s viimati kaotusekibedust tunnistama 23. veebruaril ning selle järel on võetud neli võitu ja saadud kaks viiki. 51 punkti kogunud klubi asub kõrgliigas viiendal kohal, AC Milanist lahutab neid üks punkt. Käesoleval hooajal ei ole Atalantast Serie A-s rohkem väravaid löönud ükski meeskond - Bergamo klubi on 30 mänguga võrku sahistanud 64 korral, teisel kohal on Juventus 62 tabamusega.