Schasmin olümpiaprojektist: tagasi on tulnud vahepeal ära kadunud mängijad

Eesti Korvpalliliit on loonud projekti, millega loodetakse naiste 3x3 koondis viia 2020. aasta suveolümpiale. Rahvusnaiskonna peatreeneri Janne Schasmini sõnul on tal rõõm näha, et tänu projektile on korvpalli juurde tagasi jõudnud mitmed vahepeal ala jaoks kaduma läinud mängijad.

3x3 korvpallikoondised pääsevad OM-ile erilise reitingutabeli alusel, sest reitingutesse annavad panuse sada riigi parimat mängijat. Järjestus selgub viimase 12 kuu jooksul toimunud üheksa 3x3 turniiri tulemuste põhjal. Olümpiapääsme jahtimiseks lõi Eesti korvpalliliit projekti "Naised Olümpiale 2020", kaks esimest osavõistlust leidsid novembris aset Tallinnas, läinud nädalavahetusel mängisid naised Tartus maaülikooli spordihoones ja Raatuse koolis.

"Mulle meeldib, et projekti on kaasatud sada naist," rääkis Schasmin intervjuus ERR-ile. "See on oluline. Tagasi on tulnud need mängijad, kes on ära kadunud, kas õppima või pere looma. See emotsioon, millega nad tagasi mängima tulid, on äge."

"3x3 on toonud tagasi selliseid mängijaid, keda on treenitud koondistes. Mulle meeldib, et naistele meeldis see loosung - kõik võitlevad ühe asja eest. See on kõige olulisem ja koht, kus naised saavad näidata, et ühise eesmärgi nimel panustades on võimalik saavutada ainulaadne pääse olümpiale. Meil on praegu lihtsam selekteerida neli kui 12 mängijat."

Et naiste reitingupunktid arvesse läheksid, peab korvpalliliit järgmise aasta novembrini igal kuul korraldama vähemalt kaks turniiri, igaühel neist peab osalema vähemalt 12 võistkonna jagu naisi ehk 36 mängijat.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: