Rahvuste liiga: Saksamaa mõõnal ei näi lõppu, Gibraltar tegi ajalugu ({{commentsTotal}})

Rahvuste liiga: Prantsusmaa - Saksamaa
Rahvuste liiga: Prantsusmaa - Saksamaa Autor/allikas: Imago/Scanpix

Jalgpalli Rahvuste liigas sai Saksamaa koondis teise järjestikuse kaotuse, kui võõrsil jäädi alla valitsevatele maailmameistritele.

Saksamaa, kes on Rahvuste liigas seni teeninud vaid ühe punkti, läks teisipäevast kohtumist Prantsusmaaga küll 14. minutil Toni Kroosi täpsest penaltist juhtima, aga kodupubliku rõõmuks väljusid mängust võitjatena võõrustajad. Antoine Griezmann viigistas 62. minutil Lucas Hernandeze söödust seisu ning kümme minutit enne normaalaja lõppu viis Madridi Atletico ääreründaja prantslased penaltist 2:1 ette.

A-liiga esimesse gruppi kuuluvat Saksamaad ohustab madalamale tasemele, ehk B-liigasse kukkumine. Püsimajäämiseks peavad sakslased oma viimases kohtumises saama jagu Hollandist, ning lootma, et hollandlased ei teeni Prantsusmaa vastu punktilisa.

Omamoodi ajalugu on D-liigas tegemas UEFA kõige noorem liige Gibraltar, kes on võitnud enda kaks viimast ametlikku kohtumist. Kui laupäeval alistas Gibraltar 1:0 Armeenia, siis teisipäeval oldi 2:1 paremad Liechtensteinist.

Gibraltar jäi 15. minutil küll kaotusseisu, aga viieminutilise vahega löödud väravad George Cabreralt ja Joseph Luis Chipolinalt tõid väikeriigile haruldase võidu. Gibraltar, kes on kokku võitnud neli ametlikku vutimatši, pole varem kahes järjestikuses kohtumises võidutsenud.

Gibraltar on oma alagrupis, kuhu kuulub veel lisaks eelmainitud meeskondadele ka Makedoonia, kuue punktiga teine. C-liigase pääseb grupi võitja, kelleks praegu on Makedoonia.