Meistrite liiga: Real sai Moskvas üllatuskaotuse, Akinfejev nägi punast ({{commentsTotal}})

{{1538469420000 | amCalendar}}
Moskva CSKA - Madridi Real
Moskva CSKA - Madridi Real Autor/allikas: Anton Novoderezhkin/TASS

Jalgpalli Meistrite liigas sai teisipäeval üllatuskaotuse tiitlikaitsja Madridi Real, kes jäi Nikola Vlasici teise minuti väravast võõrsil 0:1 alla Moskva CSKA-le.

Kohtumise jooksul kolm korda posti löönud Realil oli üleminutitel suurepärane võimalus viigistada, aga Raphael Varane pealöök lendas napilt postist mööda. Olukorra järel nägi maruvihaselt kohtuniku peale karjunud CSKA väravavaht Igor Akinfejev mõne sekundi jooksul kahte kollast kaarti ja pidi väljakult lahkuma, Real allesjäänud aja jooksul viigiväravat ei leidnud.

Kiirelt jäi kaotusseisu teinegi suurfavoriit, kui Ishak Belfodil viis kodumeeskonna Hoffenheimi Manchester City vastu juhtima juba kohtumise esimesel minutil. Inglismaa klubi taastus aga paremini kui Real ning pööras Sergio Agüero 8. ja David Silva 87. minuti väravatest kohtumise enda kasuks. Teises F-grupis toimunud mängus viigistasid Lyon ja Donetski Šahtar Prantsusmaal 2:2.

Hea päev oli Itaalia klubidele ja nende tipuründajatele: Reali alagrupikaaslane Roma lõi Plzeni Viktoriale viis vastuseta jäänud väravat, kolmel korral oli täpne Edin Džeko. Torino Juventus sai Paulo Dybala kübaratriki toel aga 3:0 jagu Berni Young Boysist, nende alagrupikaaslane Manchester United jäi neljandat mängu järjest võiduta, kui mängus Valencia vastu jäid Old Traffordi publikul väravad nägemata.

E-grupis läks Benfica võõrsil Ateena AEK vastu esimese veerandtunniga 2:0 juhtima, lubas kreeklastel viigistada, kuid võttis Alfa Semedo 75. minuti väravast siiski 3:2 võidu. Grupi teises kohtumises leppisid Müncheni Bayern ja Amsterdami Ajax 1:1 viiki.

Enne mänge:

Jose Mourinho hoolealused said viimati võidurõõmu tunda 19. septembril, kui Meistrite liigas alistati Šveitsi klubi Young Boys 3:0. Pärast seda on Manchesteri klubi pidanud vastu võtma kaks kaotust ja leppima ühe viigiga.

Eelmisel hooajal Hispaania kõrgliigas neljanda koha saanud Valencia jaoks pole tänavused meistrivõistlused kõige paremini alanud: seitsmest kohtumisest on võidetud vaid üks ja koguni viiel korral on mängitud viiki. Meistrite liiga H-alagrupis tuli Hispaania klubil avakohtumises tunnistada Torino Juventuse 2:0 paremust.

Manchester United ja Valencia vaheline Meistrite liiga kohtumine algab Eesti aja järgi kell 22.00.

F-alagrupis loodab vigade paranduse teha Unitedi suur linnarivaal ja Inglismaa valitsev meister Manchester City, kes kaotas avamängus skooriga 1:2 Lyonile. City sõidab külla läbi aegade teist hooaega Meistrite liigas pallivale Hoffenheimile, kes alustas alagrupifaasi põneva 2:2 viigiga Donetski Šahtari vastu.

Hoffenheimi ja Manchester City vaheline Meistrite liiga kohtumine algab Eesti aja järgi kell 19.55.