Klavan klubivahetusest: see kuidagi tundus minu jaoks õige ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Top Eleven Management

Eesti jalgpallikoondise kapten Ragnar Klavan siirdus reedel vahetult enne üleminekuakna sulgumist Liverpooli ridadest Itaalia kõrgliigameeskonda Cagliari Calcio. Teistegi klubide huviorbiidis olnud Klavani sõnul langes valik Sardiinia tiimi vastu, kuna tunne oli õige.

"Huvi tuli kuidagi kiirelt ja ootamatult, Itaalia üleminekud läksid reedel kinni ja konkreetne huvi tuli äkki kolmapäeval. Põhimõtteliselt kahe päevaga sai asi nullist tehtud," rääkis Klavan ERR-ile. "Teiste klubide ja liigade ja maade huvide kohta – need ei tundunud õiged. Kui kuulsin sellest liigast, sellest klubist ja sellest maast, siis ütlesin oma agendile, et vaatame, mis saab. Üks asi, kas mina jõuan klubiga kokkuleppele ja teine, et nad peavad Liverpooliga ka kokkuleppele jõudma. Aga sai tehtud!"

Mis olid uue klubiga liitumiseks peamised kriteeriumid? "Üks on mänguaeg, siis kindlasti, mille peale minusugune jalgpallipensionär peab mõtlema, on lepingu pikkus," arutles Klavan. "Kliima üle ei saa kurta, kuulsin, et toit on ka päris hea. Kõik plussid kokku panna, siis see tunduski õige nii minu kui pere jaoks."

Liverpooli peatreeneri Jürgen Klopiga Klavan isiklikult klubivahetusest ei rääkinud. "Kuna ma oma agendile ütlesin, et see tundub minu jaoks huvitav väljakutse, võttis ta klubiga ühendust. Minul Klopiga üks-ühele vestlust selle üle ei olnud, kas ta lubab või ei luba. See oli nende sisemine jutuajamine," sõnas ta.

Esmatutvust saab Klavan enda uue tööandja ja elupaigaga teha täna õhtul. "Väga tutvust ei ole saanud teha, isegi see meditsiiniline kontroll oli Milanos. Täna õhtul lähen esimest korda sinna kohapeale, siis saab pildi rohkem selgemaks," lausus ta. "Aga kui olen rääkinud klubiinimestega, siis sellise suurusega klubi kohta on neil ambitsioonid kõrged, nad tahavad igal aastal areneda ja paremaks saada. Selle hooaja alguses on nad enda võimetele kohaselt toonud mängijaid juurde, see on minu arvates väga okei. Minu jaoks on tähtis ambitsioonid iga aastaga paremaks saada, mitte paigal seista. Sama arvavad treenerid, omanikud ja kõik, kes on selle klubiga seotud."

Millised on isiklikud eesmärgid algavaks hooajaks? "Saavutada see eesmärk, mis on klubil hooaja alguses paika pandud ja olla tähtis faktor selles, nii palju kui võimalik, mängida ja aidata seda klubi," ütles Klavan.

Kuidas vaadata tagasi kahele aastale Liverpoolis? "On olnud kaks suurepärast aastat siin Liverpoolis, mänguaja suhtes ka – vist tuli kokku 53 mängu, 40 põhikoosseisus alustatud. Need on väga okeid numbrid," mõtiskles Klavan. "Ja jõuda selle klubiga Meistrite liiga finaali, seda kogeda. Olla kaks aastat praegusel hetkel maailma tippu kuuluva meeskonna liige, see on väga super ja mingil määral kindlasti on kahju siit ära minna. Esiteks, see klubi ja teiseks, need inimesed, kellega siin koos kaks aastat olin ja töötasin. Aga see kuidagi tundus minu jaoks õige ja eks ma niimoodi oma karjääri jooksul olengi teinud – kui asjad tunduvad õiged, ju siis peab seda teed mööda minema."

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: