U-16 korvpallikoondis pidi kaheksandikfinaalis tunnistama Kreeka paremust ({{commentsTotal}})

Eesti noormeeste U-16 korvpallikoondis
Eesti noormeeste U-16 korvpallikoondis Autor/allikas: Fiba.com

Eesti U-16 noormeeste korvpallikoondis kaotas A-divisjoni Euroopa meistrivõistluste kaheksandikfinaalis Kreekale numbritega 66:83 (14:15, 18:18, 17:23, 17:27).

Tasavägiselt alanud kohtumises kaotasid Eesti noormehed avapoolaja ühe punktiga ning ka poolajale mindi minimaalses kaotusseisus 32:33. Kolmandal veerandil suutsid kreeklased aga oma paremuse maksma panna, kui Eesti ees saavutati juba 11-punktiline edumaa. Neljandale veerandile seitsmepunktilises kaotusseisu vastu läinud Eesti paraku oma mängu leida enam ei suutnud ja lõppkokkuvõttes tuli eestlastel tunnistada Kreeka 66:83 paremust.

Eesti parimatena tõid Joonas Riismaa ja Johannes Kirsipuu kumbki 14 punkti. Riismaa arvele kirjutati üheksa lauapalli, Kirsipuu vastav näitaja oli kuus. Võitjate poolelt viskas enim punkte Andreas Kalogiros, kes tõi Kreekale 17 silma.

Kreeka läheb Serbias toimuval EM-finaalturniiril veerandfinaalis vastamisi Hispaania ja Montenegro omavahelise kohtumise võitjaga.