Paide Linnameeskonna mängija siirdus Taani esiliigasse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tallinna FC Flora - Paide Linnameeskond
Tallinna FC Flora - Paide Linnameeskond Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Paide Linnameeskonna tänavuse hooaja parim väravakütt Samson Iyede sõlmis reedel lepingu Taani esiliigaklubiga BK Fremad Amager.

Järvamaa esindusklubi jaoks on tegemist ajaloolise päevaga, sest 20-aastasest nigeerlasest sai Paide Linnameeskonna esimene mängija, kes siirdunud üleminekusumma eest välisklubisse. Üleminekusumma ja -tingimused on klubide kokkuleppel konfidentsiaalsed.

Samson Iyede liitus Paide Linnameeskonnaga 2017. aasta juulis Taani tippklubi FC Midtjyllandi akadeemiast. Eelmise hooaja teise poolega jäi tema saldoks 19 Premium liiga mängu ja neli väravat, tänavu lõi Iyede 17 mänguga kaheksa väravat. Viimastel kuudel suurt resultatiivsust näidanud ründaja valiti maikuu Premium liiga parimaks mängijaks.

Paide Linnameeskonna tegevjuht Jaanus Pruuli: "Tänane päev on Paide Linnameeskonna ajaloos uueks teetähiseks ning tõestab, et suur töö hakkab end ära tasuma. Kuigi üheltpoolt oleme mõistagi nukrad, et meie ründeliin jäi ilma Samsoni kaliibriga mängijast, kaalub siiras rõõm ja uhkus selle kaotuse kindlasti üles. Samson saab teha oma karjääris olulise sammu ning omab häid võimalusi jätkata resultatiivselt ka hiljuti MM-il 16 hulka jõudnud Taani tugevuselt teises liigas. Iyede üleminek tõestab, et ka Eesti klubil on võimalik noort välismängijat edukalt arendada ja on ilmselge, et meie treenerite meeskond väärib kiidusõnu. Tänavu oleme taustajõudusid tugevdanud – peatreener Zahovaiko, abitreener Erki Kesküla ja väravavahtide treener Jüris Sahkuri kõrval on täiskohaga esindusmeeskonna treeningute juures füsioterapeut Raiko Karpov. Eriti tõstaks esile aasta alguses meie tiimiga liitunud Eesti kiireima mehe Marek Niidu head tööd, sest meeskonna füüsiline võimekus ja vastupidavus on tänavu oluliselt tõusnud."

Paide Linnameeskonna valitud kurss on kindel – soovitakse olla Eesti noortele mängijatele parimaks väljundiks Premium liigas, nad soovivad leida ja arendada põnevaid talente välismaalt, hoida meeskonnas ka piisava koguse kogemust ning pakkuda sellele kooslusele väga häid treeningtingimusi. Selleks peavad nad olema järjekindlad ja kannatlikud, kuid samm-sammu haaval tõuseb nende keskmine tase ning kaugel pole enam ka aeg, kus igal aastal hakkab esindusmeeskonna uksele koputama üha rohkem klubi oma kasvandikke Järvamaalt.

Peatreener Vjatšeslav Zahovaiko: "Paide Linnameeskonna juhtkond tegi eelmisel aastal riskantse otsuse palgates minu kui kogenematu treeneri. Võtsin väljakutse vastu ja otsustasime üheskoos, et ehitame treeningplatvormi, mis on mõeldud andekatele noortele, kes soovivad/unistavad headeks jalgpalluriteks saamisest. Arvestades meie majanduslike võimalusi pidime leidma viisi, kuidas seda kõike maksimaalselt enda kasuks ära kasutada. Pannes prioriteedid paika, leidsime, et treeningprotsess ja selle realiseerimiseks vajalikud tingimused on esmatähtsad. Siinkohal soovin südamest tänada juhtkonda usalduse ja ratsionaalse mõtlemise eest. Usun, et staff'iga oleme oma treeningprotsessi 1,5 aastaga viinud heale tasemele, kuigi arvan, et see on üks lõputu protsess, sest jalgpall areneb võimsate kiirustega ja me ei tohi sellest rongist maha jääda."

Zahovaiko jätkab: "Mul on äärmiselt hea meel tõdeda, et meie töö hakkab vilju kandma. Samson, kes liitus meiega eelneval suvel, teeb oma karjääris järgmise saamu. Ma ei saa öelda, et Samsoni testiperiood andis meile kindlustunde, et tegemist on superandeka mängijaga. Midagi temas siiski oli ja me otsustasime anda talle võimaluse. Oma nooruse tõttu oli ta esiti üpris naiivse mõtlemisega, kuid nägime, et ta on õppimisvõimeline ja me lihtsalt pidime andma talle kohanemiseks aega. Tulles meile ääremängijana pidime olema kannatlikud ja leidma talle sobiva positsiooni oma potentsiaali realiseerimiseks. Nihutades teda ettepoole ründaja kohale saime koheselt aru, et see oli õige käik. Nüüd, kus ta on sõlminud lepingu uue klubiga, olen jätkuvalt oma algse arvamuse juures, et Samson ei ole superandekas mängija, kuid ta on ehe näide sellest, kuidas töökus ja sihipärane töö võib tuua edu. Soovin kogu südamest Samsonile edu edaspidises karjääris. Võime ju mõelda, et me kaotasime resultatiivse mängija, kuid tema lahkumine ei kurvasta mind absoluutselt, sest mul on teisi häid noori, kes väärivad mänguaega."

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: