Neidude korvpallikoondis alustas Balti matši avapäeva võidukalt ({{commentsTotal}})

U-18 korvpalli Balti matši kolmas päev aastal 2017
U-18 korvpalli Balti matši kolmas päev aastal 2017 Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Riias algas U-18 neidude Balti matš. Eesti noored võitsid avapäeval Rootsit seisuga 46:40 (19:29).

Eesti mängib Riias ilma ühe olulise tegija, haigestunud Anna-Helena Ehalata. Samuti haiguse tõttu jäi koju peatreener Märt Kermon, kelle puuudmisel juhendavad naiskonda Andra Viirpalu ja Mailis Pokk.

Eestil oli raskusi enda käimasaamisega, korvide saamisega ja rünnaku üles ehitamisega ja teenis esimeseks poolajaks vaid 19 silma Rootsi 29 vastu.

Kolmandal veerandil sai Eesti läbi kaitse mängu tagasi, mis tõi neile eduks 13:9 ning enne viimast veerandit kaotati Rootsile kuue punktiga 32:38.

Viimasel veerandil oli Eesti üle 14:2. Kui jäi 3.10 lõpuni, siis Martha-Liisa Oinitši vabavisetest tuli Eesti viiki 40:40. Sama noormängija viis Eesti kahest korvist ette 44:40 ning lõpus vormistas Johanna Eliise Teder mänguseisu 46:40-le.

Laua võitis Rootsi 74:44, korvisöödud Eesti 13:10, pallikaotusi tegi Rootsi 31, Eesti 11. Vastase pallikaotustest teenis Eesti 21 ja Rootsi 2 punkti.

Kahepunktivisked Eesti kasuks 30 vs 28 %, kolmesed Rootsile 10 vs 9 % ja vabavisked Eestile 100 vs 84 %.

Eesti resultatiivseim mängija oli Martha-Liisa Oinitš 13 punkit ja üheksa lauapalliga.

Laupäeval kell 18.30 on Eesti vastas võõrustaja Läti.