Esimene Tallinnasse tulev meeskond selgunud: Atletico võitis Euroopa liiga ({{commentsTotal}})

Fernando Torres Euroopa liiga trofeega
Fernando Torres Euroopa liiga trofeega Autor/allikas: AFP/Scanpix

Jalgpalli Euroopa liiga võitis Madridi Atletico, kes alistas kolmapäevases finaalis kindlalt 3:0 Prantsusmaa klubi Marseille.

Mängu käiku kontrollinud Atletico läks Lyonis toimunud finaali juhtima 21. minutil, kui Prantsusmaa klubi ränga eksimuse karistas ära Antoine Griezmann. Sama mees suurendas neli minutit pärast teise poolaja algust Atletico eduseisu veelgi, 89. minutil tegi lõppseisuks 3:0 Gabi.

Marseille'i fännide jaoks tegi õhtu veelgi kurvemaks see, et pooletunnise mängu järel pidi vigastuse tõttu väljakult lahkuma nende kapten Dimitri Payet. Lahtiseks jääb ka mehe osalemine suvisel MM-il.

Madridi Atletico jõudis Euroopa liiga finaali viimati 2012. aastal, siis alistati liigarivaal Athletic 3:0. Kaks kevadet enne seda oldi lisaaja järel 2:1 üle Fulhamist.

Ühtlasi tähendab Atletico võit seda, et selgunud on esimene augustis Tallinnas toimuvas UEFA superkarikafinaalis mängiv võistkond.