Eduseisu loovutanud Clevelandil tuli vastu võtta seeria teine kaotus ({{commentsTotal}})

Boston Celtics.
Boston Celtics. Autor/allikas: AP/Scanpix

Korvpalliliiga NBA idakonverentsi finaalis teenis nelja võiduni peetavas seerias teise võidu Boston Celtics, alistades koduväljakul Cleveland Cavaliersi 107:94.

Cleveland, kes sai seeria esimeses mängus lüüa koguni 83:108, alustas võõrsil peetud mängu hästi, minnes esimesel veerandil koguni kümne silmaga juhtima. Teisele veerandile mindi vastu küll vaid neljapunktiliselt eduseisult, kuid see suudeti poolajaks kasvatada seitsmele silmale.

Külalised lagunesid täielikult peale vaheaega, kui võõrustajate 36 punktile suudeti vastata vaid 22 silmaga. Seitsmepunktilisse kaotusseisu jäänud Cavaliers ei leidnud Bostoni rünnakule vastust ka viimasel veerandil, kui Celtics kasvatas edumaa juba 13-punktiliseks ning võttis kindla 107:94 võidu.

Bostoni eest said koguni viis mängijat kirja kahekohalise arvu punkte. Resultatiivseimana loopis Jaylen Brown 23 silma ning tõi seitse lauapalli, talle järgnes Terry Rozier 18 punktiga. Al Horford panustas 15 punkti ja kümne lauapalliga.

Clevelandi üleplatsimeheks kujunes jällegi LeBron James, kes tõi kolmikduubliga 42 punkti, kümme lauapalli ja andis 12 resultatiivset söötu. Kevin Love'i arvele kirjutati 22 silma ja 15 lauapalli.

Seeria kolmas kohtumine peetakse 20. mail Clevelandis.